המשל של השר אורבך: השווה את החמאס לארנבים

השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך בחר להציג את מבצע צוק איתן באמצעות משל מערוגת הירקות בביתו. "הארנבון הפחדן של השכנים מתנכל לגינה שלנו", כתב אורבך. "החלטנו על הפוגה הומניטרית אבל אנחנו יודעים שהוא ישוב להזיק. אין אמונה בארנבים?"

הסטטוס בפייסבוק (פייסבוק)

בעוד שרים וחברי כנסת מנתחים את המצב הביטחוני בעזה בעקבות מבצע צוק איתן, וחלוקים בדעותיהם האם להמשיך לכניסה קרקעית לרצועה או לחתור להפסקת אש, בחר השר לאזרחים ותיקים ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) להמחיש את המצב כפי שהוא רואה אותו באמצעות משל מגינת ביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הארנבון הפחדן של השכנים מתנכל מדי פעם לגינה שלנו", כתב אורבך בעמוד הפייסבוק שלו, לצד תמונה בה נראים ילדיו מאכילים את הארנב בירקות. "הוא חצה את הגדר וכרסם את שתילי הבזיליקום והלבנדר ביום שנשתלו, חדר לגינה וכיסח את העשב-לימון, וגם את כל הענבים. הוא חושב שהחצר שלנו היא שלו".

משל ארנבים. אורי אורבך (פלאש 90)

אורבך הוסיף כי "במקום להילחם, החלטנו על הפוגה הומניטארית ונתנו לו קצת גזר (הוא העדיף פלפל אדום). אבל אנחנו יודעים שאחרי ההפוגה הקצרה הוא ישוב להזיק ולהציק. אין אמונה בארנבים?".

רוב המגיבים לסטטוס של השר כתבו כי המשל לסכסוך משעשע, אחרים טענו כי משל הולם יותר היה נחש צפע, ולא ארנבון קטן וחמוד. היו גם גולשים שהגיבו כי המשל "ילדותי" ולא רואה בפלסטינים מזיקים שאינם בני אדם.