שרה נתניהו: כואבת גם את כאבם של ילדי עזה

רעיית ראש הממשלה התייחסה בריאיון מיוחד ללחימה בדרום ואף לדיווחים בנוגע למותם של ארבעת הילדים הפלסטינים. "זה כואב, אנחנו לא עם שאוהב מלחמות", אמרה. נתניהו אף התייחסה למצבו של העורף הישראלי והדגישה כי אסור ששיגרת הירי לעבר אזרחי ישראל תימשך

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, התייחסה לנעשה בדרום במסגרת הלחימה ב"צוק איתן", ואף לדיווחים הפלסטינים בנוגע למותם של ארבעת הילדים בעזה. "אנחנו עם ששוחר שלום. אין מישהו במדינת ישראל ששמח לשמוע שאזרח או ילד נהרג", הסבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה קשה מאוד לראות תמונות כאלו", סיפרה נתניהו בריאיון מיוחד לחדשות הלילה, רגע לפני שבחרה את שיר הלילה. "אנחנו לא עם שרץ למלחמה. זה מאפיין את העם שלנו, מאפיין אותי, וכמו שאתם יודעים גם את בעלי. אין מישהו במדינת ישראל ששמח לראות מישהו נהרג - לא ילד ולא אזרח. שמעתי כמו כולם על הטרגדיה הזו".

בהמשך הסבירה נתניהו כי הדיווח החזיר אותה לטרגדיה אחרת: "נדמה שאולי חלף זמן רב מאז, אך גם זו טרגדיה בפני עצמה - חטיפתם של שלושת הנערים, ולאחר מכן רצח הנער הערבי. זה כאב לכולנו. אני מאמינה שכשזה קורה בצד שלנו - זה מתרחש בשגגה, ובוודאי שאין חייל או טייס אחד שייעשה דבר שייפגע באנשים".

רעיית ראש הממשלה אף סיפרה כי לצד הכאב שנגרם למראה התמונות המשודרות בעזה, היא כואבת, באופן טבעי גם את כאבם של תושבי הדרום. "אני חושבת על האזרחים שלנו ועל הילדים שלנו. יש לנו את כיפת ברזל שעושה עבורנו ניסים", אמרה. צריך לחשוב מה היה קורה אם לא היתה קיימת המערכת הזו. אני דואגת לאנשים שלנו כי אני חושבת שהמדינה לא יכולה לחיות תחת איום טילים, זה דבר לא מקובל ולא נורמלי והייתי שמחה שנצא מזה".

"שיגרה לצד חירום"

נתניהו מספרת כי את ימי המבצע היא מבלה בעיקר בבית ראש הממשלה בירושלים, שסובל אף היא משיגורים מכיוון עזה. "אנחנו הירושלמים ותושבי המרכז חווים די לראשונה את מה שחווים כל תושבי הדרום במשך הרבה שנים", אמרה. "אנחנו פתאום עוברים את זה ומשתדלים להיות צמודים לאזור שאפשר לרוץ לחדר מוגן. גם אני וגם הבנים שלי נמצאים באזור. אנחנו תמיד שומרים על ההוראות ויחד עם המאבטחים וכל אנשי הצוות שבבית רצים מהר למרחב המוגן. יש בזה תחושה שכולנו יחד. בימים האלה אני חושבת שאנחנו תושבי המרכז, מחבקים ומבינים את מה שעובר על תושבי הדרום". 

רעיית ראש הממשלה סיפקה כמה עצות מניסיונה כפסיכולוגית ילדים, וקראה להורים לנסות לשמר עבור ילדיהם שיגרה, לצד התנהלות בחירום. "כל המצב הזה תופס את הילדים בתחילת החופש הגדול, שזה מאוד מבלבל. מצד אחד אין את המסגרת, ומצד שני יש כל כך הרבה ציפיות לכיף ולקייטנות, ופתאום צריכים צמודים לממ"דים ורואים גם את ההורים מאוד מודאגים. כל זאת בניגוד "לעמוד ענן", אז זה היה בתוך מסגרת. צריך לנסות לשמור כמה שיותר על שיגרה תוך כדי עמידה בחירום. זה מה שצריך לעשות, ללא כל קשר לגיל. הילדים הם הגיבורים של המבצע הזה הם מגלים המון תעצומות נפש".

"מנסה לתפוס אותו", שרה ובנימין נתניהו (א (AP)

"משתדלת לגנוב כמה דקות מרה"מ"

זמן האיכות של שרה נתניהו ובעלה, הולך ומצטמצם בעקבות המבצע. "אני רואה אותו מעט מאוד בימים האלה", היא חושפת. "זה בדרך כלל קורה בשעות מאוד מאוחרות, הרבה יותר מאוחר מהשעות שבהן משודרת 'חדשות הלילה'", טענה.

לדבריה, בשל הלו"ז הצפוף, קשה למצוא זמן שבו כל בני המשפחה רואים אחד את השני. "לכל אחד יש את החיים שלו, אבל אני מנסה לגנוב כמה דקות מכל אחד, גם מראש הממשלה. אמנם לא יוצא לנו לרוץ למרחב המוגן ביחד, אבל אני מנסה לראות אותו בזמן שניתן", הודתה רעיית ראש הממשלה.