הרצוג: "מבקש להיפגש עם חיילים"

ראש האופוזיציה פנה במכתב רשמי לראש מטה משרד הביטחון, בו מחה על כך שלא התאפשר לו לפגוש חיילי מילואים בשטחי הכינוס ברצועת עזה, בעוד שר הכלכלה בנט נפגש עם חיילים ואף הצטלם עמם. "נדהמנו לגלות זאת באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות", נכתב במכתב ששיגר הרצוג

מחה. הרצוג (Miriam Alster/FLASH90)

בשנים האחרונות נוהגים פוליטיקאים ואנשי ציבור רבים לערוך מפגשים עם חיילי צה"ל בעת מבצעים צבאיים. גם ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ביקש לערוך מפגש שכזה במהלך ימי מבצע "צוק איתן", אך לטענתו, משרד הביטחון לא איפשר לו לעשות כן. לאחר שגילה כי שר הכלכלה נפתלי בנט נפגש עם חיילי מילואים ואף הצטלם איתם, הרצוג שיגר מכתב זועם לראש מטה משרד הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאור פניות רבות שקיבל ראש האופוזיציה לדבר עם חיילי מילואים שגויסו בצו 8, פנינו ללשכתכם לתאם מפגש זה ולקבל את אישורכם לפי הנהלים", נכתב באיגרת מלשכתו של הרצוג. "הובהר לנו כי משרדכם לא איפשר לאף נבחר ציבור להיפגש עם חיילי המילואים בזמן מבצע 'צוק איתן'".

בנט והחיילים (פייסבוק)

"לבדוק האם המפגשים נערכו על פי הנהלים"

בלשכה ציינו כי לאחר שקיבלו את ההודעה ממשרד הביטחון על כך שלא יתאפשר לחבר הכנסת לערוך את המפגש עם החיילים, התברר להם בכלי התקשורת כי החיילים דווקא כן נפגשו עם נבחר ציבור - לא אחר משר הכלכלה נפתלי בנט.

"נדהמנו לגלות באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות כי שר הכלכלה נפתלי בנט נפגש בימים אלה עם חיילי המילואים בשטחי הכינוס", מחו בלשכה. "נבקש לבדוק האם אכן משרד הביטחון אישר את הפגישות שנערכו בין נבחרי הציבור לבין חיילי המילואים ובאם לא, האם המפגשים נעשו בניגוד להנחיות משרד הביטחון".