סגן השר לשעבר דנון: "אני לא הולך להיעלם"

לאחר שראש הממשלה פיטר את סגן שר הביטחון דני דנון מתפקידו, סגן השר לשעבר הגיע להתארח באולפן חדשות 2. אך דנון לא היה שם לבד, באולפן התארחה גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' והשניים התעמתו. צפו בוויכוח שהתפתח ביניהם

ראש הממשלה פיטר אמש (ג') את סגן שר הביטחון דני דנון מתפקידו. כמה שעות לאחר פרסום ההודעה הגיע סגן השר להתארח באולפן חדשות 2. שם הוא פגש את חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שלא הייתה מוכנה לתת לו לזלזל בדעותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם תחילת הריאיון, המשיך דנון לתקוף את ראש הממשלה נתניהו וגינה את בחירותיו בעימות עם החמאס. "הרוח של ציפי לבני שורה על ראש הממשלה", אמר ח"כ דנון. "זה התחיל בשחרור של 78 מחבלים למען המשא ומתן, לאחר מכן הייתה זו אי התגובה לרצח המחבלים והשיא היה ההתנהלות במבצע הנוכחי וההחלטה לצאת להפסקת אש".

לאחר שהציג ביקורת חריפה על נתניהו, דיבר סגן השר לשעבר על עתידו הפוליטי. "אני הולך לישון הלילה, אבל אני לא הולך להיעלם. יש הרבה שיושבים בבית ומרגישים אותו הדבר כמוני. העמדות שאני מייצג זה הליכוד, אולי ראש הממשלה הוא זה שסטה קצת שמאלה".

אך אז חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הצטרפה לדיון. "אין לי ספק שהמונים מפגינים מחוץ לביתו של ראש הממשלה במחאה על פיטוריו של דני דנון", אמרה יחימוביץ' בציניות.

סגן השר לשעבר דנון: "לא אעלם" (חדשות 2)

דנון: "נתניהו צריך לייצג את המדיניות של הליכוד"

אך אז דנון התפרץ לדבריה ואמר: "תמשיכי לגבות את ראש הממשלה. זו הבעיה שיש לי, ששלי יחימוביץ' וזהבה גלאון מגבות את ראש הממשלה - שהן יוצאות לשבח אותו, הוא צריך לייצג מדיניות של הליכוד ולא שלה".

יחימוביץ' לא נשארה חייבת ובתגובה השיבה כי "לעתים יש רגעים שבהם יכולה אופוזיציה להתייצב לצידו של ראש הממשלה מכהן ולא להיות אופוזיציה רק כדי להכשיל אותו. יש רגעים שבהם יש את טובת המדינה ולטובה זו אפשר לוותר לרגע אחד על יריבויות פוליטיות".

אז ח"כ דנון שינה את הנושא וחזר לתקוף את ראש הממשלה. "אני מייצג עמדה שלפיה איפוק, הכלה והבלגה אינם טובים למדינה. ולפי העמדה הזאת אומרים שנחלשנו בגלל שלא הגבנו כראוי לחמאס. העמדה שלך מקובלת, לצערי ראש הממשלה קיבל אותה, אבל עכשיו הקבינט הולך לקבל החלטות שונות".

ח"כ שלי יחימוביץ'. תומכת ברה"מ (חדשות 2)

יחימוביץ' לדנון: "אתה מתעקש לספר עד כמה אנחנו חלשים"

בתגובה אמרה יחימוביץ': "אתה מתעקש לצייר את ישראל כחלשה, מפוחדת ומהוססת. לתיאור הזה אין שום קשר למציאות. מדינתה ישראל היא חזקה, צה"ל הוא צבא חזק, הניסיונות של החמאס לפגוע בנו לא צלחו, ואתה מתעקש לספר עד כמה אנחנו חלשים. איך הדבר הזה מועיל למדינת ישראל, אני לא יכולה להבין", תהתה.

את הדיון סיכם דנון כשאמר: "יש לי עצה חברית לשלי ולזהבה ולכל אנשי השמאל. תפסיקו לתת מחמאות לראש הממשלה, אם הוא הפך להיות אביר השמאל ואביר הפרשנים כנראה שהוא לא עושה משהו טוב".

"לא אכפת לי שפיטרו אותי", אמר דנון "וגם לא אכפת לי שזה נעשה בזמן מלחמה. אם ראש הממשלה יעשה את הדברים הנכונים למדינת ישראל הוא יקבל גיבוי מלא לא רק ממני אלא מכל תנועת הליכוד".