בנט יצביע נגד הפסקת אש

שר הכלכלה בנט יצביע מחר בקבינט נגד היוזמה המצרית להפסקת אש עם חמאס. גם שרים אחרים בממשלה וסגניהם, יושבי ראש ועדות בכנסת מטעם הקואליציה וראש עיריית שדרות לשעבר קוראים לראש הממשלה נתניהו שלא לקבל את היוזמה המצרית. "חצי עבודה גרועה כמו לא לעשות דבר", אמר השר אורי אריאל

בנט, ארכיון (פלאש 90)

התנגדות להפסקת האש - מבית: שר הכלכלה נפתלי בנט צפוי להצביע מחר (ג') בישיבת הקבינט נגד הפסקת אש עם חמאס. שרי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנסו מחר בבוקר ויידרשו להצביע בסוגיית היוזמה המצרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר הערב, זמן קצר לאחר הדיווח על היוזמה המצרית להפסקת האש בין ישראל לחמאס, התחילו להגיע התגובות הנזעמות מהפוליטיקאים בימין. "הפסקת אש מחר במציאות הנוכחית היא אות קלון", צייץ שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בעמוד הטוויטר שלו. "ברור שהרתעה לא הושגה כאן. כנראה שהכרעה היא מילה גסה".

בריאיון לחדשות 2 אמר השר אריאל: "אנחנו נתנו את המכה שלנו ועכשיו ראוי לסיים אותה. לא רק שהמבצע צריך להימשך, הוא צריך להתעצם. צריכה להתבצע כניסה קרקעית שתעשה את העבודה עד הסוף. חצי עבודה גרועה כמו לא לעשות דבר".

סגן שר הביטחון דני דנון אמר כי "הסכמה של ראש הממשלה להפסקת אש עכשיו תהווה סטירת לחי לכל תושבי ישראל ובעיקר לתושבי הדרום שהיו מוכנים לשלם מחיר כבד תמורת הישגים משמעותיים ביותר מול חמאס. שום קוסמטיקה לא תייפה טעות קשה זו".

ראש עיריית שדרות לשעבר: "זה יתפוצץ לנו מתישהו בפנים"

"ממשלת ישראל צריכה להתנצל בפני תושבי המדינה על חוסר אומץ ועל כך שנצטרך בעוד שנה או שנתיים לעבור את אותו הדבר", מסר יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי. "חבל שאין לנו כיפת ברזל שיכולה ליירט את ההססנות של הממשלה".

יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, הגיבה גם היא לניסיונות התיווך להפסקת האש. "אני קוראת לראש הממשלה שלא להסכים להפסקת אש, ולהגיע להכרעה צבאית שתחליש את החמאס באמצעות פעולה מהאוויר, מהים ומהיבשה", מסרה רגב. "חלון הזדמנויות זה לא יחזור על עצמו, וכל הפסקת אש עם חמאס תאפשר לו לחזור לכוחו".

ראש עיריית שדרות לשעבר אלי מויאל התנגד אף הוא להסכם הפסקת האש בשלב הזה של מבצע "צוק איתן". "אם לזה התכוונה ממשלת ישראל כשהיא אמרה 'לתת מכה לחמאס', ההיסטוריה תשפוט אותה כשקרנית", הוא אמר בריאיון לחדשות 2. "זה יתפוצץ לנו מתישהו בפנים".

"הפסקת אש בזמן הנוכחי רעה לישראל", מסר ח"כ אבי וורצמן ממפלגת הבית היהודי. "כתושב הדרום וכחבר הממשלה אני קורא לשרי הקבינט לא לתת יד לטעות הזאת. בתנאים אלו יש להתנגד להפסקת האש שטובה לחמאס ורעה לישראל. אנחנו תושבי הדרום עם אורך רוח עד להכרעת חמאס. הפסקת אש עכשיו תייצר מערכה גדולה יותר כנגד אזור הדרום והמדינה כולה, ועלולה חלילה לחזק מאוד את האויב לקראת המלחמה הבאה. הפסקת אש בעת הזו גרועה מלחימה כי היא תביא למלחמה קשה פי כמה. אל לנו להסכים לכך".