"דאע"ש למדו מהציונות לרצוח ולאנוס"

ראש מערך ההסברה של הרשימה המשותפת השווה בפאנל בחירות בין המעשים המזעזעים של ארגון הטרור הרצחני למעשי התנועה הציונית ועורר סערה. הוא גם סירב להגדיר את חמאס כארגון טרור. במחנה הציוני גינו: "השוואה בלתי נסבלת שמעידה על בורות ושנאה"

סערה בפאנל בחירות בבר אילן: ראש מטה ההסברה של הרשימה המשותפת רג'א זעתרה השווה אתמול (שני) בין ארגון המדינה האסלאמית לבין ישראל. "מאיפה דאע"ש למדו את הדברים האלה? תחפשו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948", אמר בכנס שנערך באוניברסיטה. "הביזה, האונס והרצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דאע"ש היא השותף האסטרטגי של מדיניות סרבנות השלום של ממשלת ישראל", המשיך זעתרה. "האסלאם האמיתי זה אסלאם של רחמנות ושל קבלת האחר". הוא אף טען, לאחר שנשאל על כך מספר פעמים, כי חמאס אינו ארגון טרור: "חמאס הוא חלק מהעם הפלסטיני. עם שהוא תחת כיבוש יש לו זכות להתנגד לו". בתגובה לדברים קיבל קריאות בוז מהקהל.

"זה יכול לקחת ארבע או חמש שנים, אבל על אפכם ועל חמתכם קום תקום מדינה פלסטינית", אמר עוד במהלך הדיון. "בין הים לירדן חיים שני עמים ולשניהם מגיעה הזכות להגדרה עצמית. ואיפה שיש כיבוש, יש התנגדות לכיבוש, לכן אתם תחטפו טילים באשקלון, באשדוד ובתל אביב. ומי שלא רוצה לחיות עם ערבים יכול לחזור לאיפה שהוא הגיע".

במחנה הציוני גינו בחריפות את הדברים. "אנו מצפים מראשי הרשימה להתנער לאלתר מההתבטאות השערורייתית שמשווה בין ישראל לבין דעא"ש, וכן מאמרתו כי חמאס הוא לא ארגון טרור", מסרו. "ההשוואה בין עורפי ראשים חסרי כל צלם אנוש, לבין אומה שקמה מחדש ותרמה לעולם רבות - היא בלתי נסבלת ומעידה על בורות ושנאה. אנו מאמינים כי אזרחי ישראל הערבים מצפים מהרשימה המשותפת שתקדם את זכויותיהם ואת צרכיהם ותפתור את בעיותיהם הכלכליות והחברתיות, ולא תלבה בהסתה ושקרים שישיגו ההפך. מצער מאוד שדוברי הרשימה המשותפת פוגעים ברצון של הציבור הערבי והיהודי לחיות בדו קיום".

(רויטרס)

גם יו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן מיהר לצאת נגד הדברים. "זו הוכחה לכך שבית המשפט העליון שגה שגיאה חמורה כשאפשר לחנין זועבי להתמודד לכנסת", אמר. "שופטי בג"ץ, שנתנו הכשר לדברים הנוראיים שעשתה ואמרה זועבי בכל השנים האחרונות, הביאו לכך שעכשיו מרשה לעצמו אותו זעתרה לומר דברים שבכל מדינה אחרת היו מביאים לשלילת אזרחותו באופן מיידי ולסילוקו מהמדינה".

מהרשימה המשותפת נמסר בתגובה לדברים כי הם "נאמרו במענה לפרובוקציה של אחד ממשתפי הפאנל, שטען שדאע"ש למדו את מעשיהם מנציג הרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת הוציאה עמדה רשמית נחרצת נגד פשעי דאע"ש, והיא מגנה אותם ללא שום קשר לכל מאורע היסטורי אחר.״