ליברמן: "המטרה היא מיגור שלטון חמאס"

שר החוץ אביגדור ליברמן קורא למגר את שלטון חמאס בעזה. בריאיון ל"אולפן שישי" אומר ליברמן כי כל עוד זה תלוי בו, מבצע "צוק איתן" יהיה רק השלב הראשון במערכה נגד ארגון הטרור השולט ברצועה. "הגיע הזמן שנלך עד הסוף", אמר

"אסור שחמאס ישלוט בעזה". כך אומר שר החוץ אביגדור ליברמן ביומו הרביעי של מבצע "צוק איתן". "מיגור שלטון החמאס הוא ברור", קרא ליברמן בריאיון ל"אולפן שישי". "אי אפשר כל הזמן להתייסר ולחשוב ולהתלבט. הגיע הזמן, אחרי המבצע השלישי, שאנחנו נלך עד הסוף. לא רק להפסיק את האש כרגע, אלא למנוע את המבצע הרביעי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שומע את האזרחים ודיברתי עם עשרות בימים האחרונים", ציין ליברמן. "כולם אומרים לי 'תלכו עד הסוף, יש לנו סבלנות, אנחנו מוכנים לספוג, אבל אי אפשר שכל כמה חודשים יחזור אותו התסריט'. חייבים לשים סוף פסוק לתופעה הזאת".

"כרגע אנחנו מתמקדים באותן מטרות שהגדיר ראש הממשלה, הפסקת ירי על ידי חמאס ופגיעה קשה בתשתיות הטרור", הסביר ליברמן, "אבל צריך להבין שיש גם את השלב הבא, אני מאוד מקווה שהוא יהיה. פגיעה בטרור מהאוויר לא מספיקה, כי רוב תשתיות הטרור הן מתחת לבתי ספר, מרפאות ובתים רבי קומות".

"אם נשיג רק הפסקת אש, אז בעוד 10-15 חודשים נחזור לעוד מבצע, ובזמן הזה חמאס יגדיל את כמות הטילים שלו ואת כמות המנהרות שהוא חופר", טען ליברמן.

"הקואליציה הכי ססגונית שאני מכיר"

ליברמן התייחס במהלך הריאיון גם לעובדה שהוא הודיע על פירוק הסיעה המשותפת בין הליכוד וישראל ביתנו שעות ספורות לפני ההכרזה על היציאה למבצע "צוק איתן". "גם במסיבת העיתונאים אמרתי שאנחנו לא גוף מפרק אלא מייצב", אמר ליברמן. "סיעת ישראל ביתנו היא הסיעה הכי יציבה בקואליציה עם הכי פחות בעיות. אני חושב שזו ציניות להישאר במסגרת שאתה מבין שהיא לא קיימת יותר".

עם זאת הוא הבהיר כי אין בכוונתו לפרוש מהקואליציה. "יש חילוקי דעות", הודה ליברמן, "הקואליציה הזאת היא הכי ססגונית שאני מכיר. אין שום דבר משותף בין יעל גרמן לאורית סטרוק, או בין עמרם מצנע לאורי אריאל. אבל סיעה אחת עם דעות שונות במגוון נקודות ונושאים - אי אפשר להיות".