צפו: ח"כ טיבי מקריא בכנסת את שמות ההרוגים בעזה

ח"כ אחמד טיבי עורר מחלוקת פעם נוספת על רקע מבצע "צוק איתן": בנאום שנאם במליאת הכנסת, הקריא טיבי את שמות ההרוגים בעזה. "צה"ל מבצע פשעי מלחמה", אמר טיבי. "הפלסטינים שהרגתם ירדפו אתכם ואת הילדים שלכם"

מהומה נרשמה היום (חמישי) בכנסת כשח"כ אחמד טיבי עלה על דוכן הנואמים ומתח ביקורת חריפה על פעולת צה"ל במסגרת מבצע "צוק איתן". טיבי בחר לקרוא את שמותיהם של ההרוגים הפלסטינים, דבר שהביא לקריאות ביניים מצד חברי הכנסת ולחילופי מהלומות מילוליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

טיבי הקריא מעל דוכן הכנסת את שמות הפלסטינים שנהרגו בעזה, וכשח"כ אורית סטרוק ממפלגת הבית היהודי התפרצה לדבריו, הוא שאג כלפיה: "אולי תבלמי את פיך כשאני מקריא שמות של הרוגים שהאחים שלך ירו בהם! את והאחים שלך הרגתם אותם באמצעות טילים! תשתקי כשאני מדבר, ותתביישי".

טיבי בחר להשתמש בנרטיב של השואה בנאומו עם איזכור המונח "לכל איש יש שם", כפי שעשה יום קודם לכן יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, שהשווה בין רצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר שגופתו נשרפה. "זה לא אושוויץ?", אמר אבו-מאזן.

תוצאות התקיפה בעזה, השבוע (רויטרס)

טיבי טען כי צה"ל ידע שיש משפחה וילדים בבית חנון, ולמרות זאת הפציץ את הבית, "כדי להרתיע את בעל הבית שטענו כי הוא פעיל חמאס", לדבריו. "צה"ל מבצע פשעי מלחמה. הפלסטינים שהרגתם ירדפו אתכם ואת הילדים שלכם".

לפני שירד מהבמה, חזר ח"כ טיבי מספר פעמים על משפט בערבית מהקוראן, שפירושו: "כשאני במצוקה, אלוהים הוא זה שיעזור לי. אני שם את מבטחי באלוהים".