רה"מ: הישראלים מאושרים בזכותנו

בזכות מי ישראל דורגה בראש העשירייה השנייה במדד האושר העולמי? אם תשאלו את בנימין נתניהו – בזכות הממשלה שהוא עומד בראשה. "התוצאה היא פועל יוצא של שורה ארוכה של מאמצים שהובלנו ורפורמות שביצענו לרווחת העם בישראל", כתב ראש הממשלה

מאושר מהמדד: ראש הממשלה נתניהו (לע"מ)

לא מעט ישראלים הופתעו מכך שבמדד האושר העולמי ישראל דורגה במקום ה-11 מתוך לא פחות מ-158 מדינות, הרבה לפני מדינות גדולות ועשירות ממנה. לראש הממשלה בנימין נתניהו ברור למי מגיע הקרדיט על כך - לממשלה שהוא עומד בראשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדד האושר העולמי מדרג את ישראל במקום ה-11, במדד הבוחן את רווחתם של בני האדם והשפעותיהם על הסביבה, דורגו ברשימה, אחרי ישראל - ארה"ב, גרמניה וצרפת", כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו. "תוצאה זו היא פועל יוצא של שורה ארוכה של מאמצים שהובלנו".

כאן גם מפרט נתניהו את הסיבות, לטעמו, לאושר הישראלי. "ירידה באבטלה - 5.6%, מהנמוכות בעולם המערבי, העלאת שכר המינימום, הצמיחה הגבוהה של ישראל ביחס למדינות המערב, הירידה המתמשכת בעוני, חיבור הפריפריה למרכז ושורה ארוכה של רפורמות שהובלנו לרווחת העם בישראל", כתב.

שווייץ בראש, טוגו אחרונה

"אני שמח לראות שמאמצינו באים לידי ביטוי בתחושות האישיות של אזרחי ישראל, המאושרים וגאים במדינתם", הוסיף נתניהו. "כפי שהבטחתי, נמשיך בדרך זו להורדת יוקר המחייה ופתרון בעיית הדיור".

על פי תוצאות המחקר של האו"ם שפורסם בסוף השבוע האחרון, במקום הראשון במדד האושר נמצאת שווייץ. במקום השני איסלנד ואחריה דנמרק ונורווגיה. המדינה הלא אירופית הראשונה ברשימה היא קנדה שנמצאת במקום החמישי, אחריה נמצאות פינלנד, הולנד ושוודיה ואת העשירייה הראשונה סוגרות שתי מדינות מאוקייניה - אוסטרליה וניו זילנד.

ישראל כאמור במקום ה-11, לפני ארה"ב שבמקום ה-15. המדינה הערבית הראשונה היא איחוד האמירויות שנמצאת במקום ה-20, המדינה האסייתית הראשונה מחוץ לעולם הערבי היא סינגפור שנמצאת רק במקום ה-24. בורונדי וטוגו שבמערב אפריקה נועלות את הרשימה, ושכנתנו סוריה מוכת מלחמת האזרחים - במקום השני לפני אחרון.