ראש המוסד לבכירים בקבינט: טעיתי כשנפגשתי עם אנשי עסקים

תמיר פרדו, ראש המוסד טען בפני בכירים בקבינט כי שגה באופן חד פעמי כשלקח חלק במפגש עם בכירי המשק ללא אישור. לטענת משתתפים בפגישה, שקיומה נחשף על ידי עיתון "הארץ", התייחס פרדו לשינויים פנים ארגוניים ואף ביקר ראשי אגפים במוסד

פרדו לבכירים בקבינט: שגיתי (ארכיון) (רויטרס)

ראש המוסד תמיר פרדו טען בפני בכירים בקבינט כי ביצע טעות חמורה, אבל חד פעמית, בעניין הופעתו שלא באישור בפני חוג בית של ראשי חברות במשק. מלשכת ראש הממשלה סירבו לאשר כי נתניהו שוחח עם ראש המוסד בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח אודות הפגישה, פורסם בעיתון "הארץ" על ידי ברק רביד. חוג הבית נערך בבית פרטי בנוכחותם של 30 אנשי עסקים ובעלי הון. ראש המוסד הבהיר להם כי כל דבר שיאמר בפניהם הינו סודי, והם התבקשו להניח את מכשירי הטלפון הניידים בפתח הבית.

בעקבות פרסום הדברים, אומרים שרים בקבינט כי מעשיו של ראש המוסד הם בגדר תקלה חמורה, צעד תמוה ובעייתי. לדברי חלק מהמשתתפים בפגישה, שעצם קיומה בעייתי, התייחס פרדו לשינויים ארגוניים במוסד, התגאה ברפורמה פנימית ומתח ביקורת על ראשי אגפים. בנוסף, לטענת המשתתפים חשף פרדו כי המוסד מקיים יותר מאלף פעולות מדי חודש וטען כי הנושא הפלסטיני הוא מכריע בעניין ביטחון ישראל.

גורמים מדיניים טוענים כי הצעד שביצע פרדו אינו מאפיין אותו. הגורמים סיפרו כי הוא מבין שזו טעות קשה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מעבר לכך שנפגש עם בכירים במשק ללא אישור ודיבר על עניינים סודיים, הטעות היתה בשיקול הדעת שלו. ראש המוסד שגה כשחשב שיופיע בפני 30 אזרחים והדבר לא יפורסם, ואפשר שהדבר היה נמנע אם היה ממנה יועץ תקשורת לארגון, או לחילופין אם היה מתייעץ עם אחד כזה לפני המפגשים - ולא רק אחריהם.