ליברמן יודיע על פירוק הסיעה המשותפת עם הליכוד

פרסום ראשון: על רקע העימות עם נתניהו בישיבת הממשלה, יכנס יו"ר ישראל-ביתנו מסיבת עיתונאים דרמטית שבה יכריז על פירוק השותפות הפוליטית עם הליכוד. הבוקר נועד ליברמן עם ראש הממשלה לפגישה ממושכת‎

לאחר העימות החריג אתמול עם ראש הממשלה נתניהו על הצעדים שיש לנקוט באשר להסלמה בדרום, צפוי יו"ר ישראל-ביתנו אביגדור ליברמן להודיע על פירוק השותפות הפוליטית עם הליכוד. ההחלטה התקבלה לאחר שהבוקר נועד שר החוץ ליברמן עם נתניהו לפגישה ממושכת. הוא צפוי להודיע על המהלך הדרמטי במסיבת עיתונאים מיוחדת שייכנס בכנסת. את מסיבת העיתונאים נעביר בשידור חי כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה מסתמן כי ליברמן לא מעוניין לפרק את הקואליציה או ללכת לבחירות. מדובר ככל הנראה בניסיון של שר החוץ להתנתק מהליכוד ולצאת עם ישראל-ביתנו לדרך עצמאית חדשה, זאת לאחר שלשותפות הפוליטית לא הייתה משמעות של ממש.

בעקבות הפרסום אודות הכוונה לפרק את הברית, קראה סגנית השר ציפי חוטובלי (הליכוד) לליברמן לפרוש מהממשלה. "שר החוץ הופך את ממשלת ישראל לשוק של התלהמות. אם החלטות הקבינט אינן נאות בעיניו, שיתכבד לפרוש מהממשלה. הצביעות בה נוהג ליברמן הולכת איתו לאורך כל דרכו הפוליטית - ימניות לפי מצב הרוח הלאומי. התנהלות כזו מביישת את מעמדו של חבר קבינט בישראל".

ליברמן ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

עימות חריג בישיבת הממשלה: "הבטחת להיות חזק מול החמאס"

אתמול הגיעה המתיחות בין השניים לשיאה בעימות חסר התקדים שהתקיים מול עיני השרים הנדהמים בישיבת הממשלה. שר החוץ מתח ביקורת על התנהלות הממשלה מול האיומים מדרום כשאמר לנתניהו: "הבטחת להיות חזק מול החמאס". נתניהו לא נשאר חייב והשיב לו: "אולי כדאי שתובא לקבינט במקום למתוח ביקורת פומבית".

המתיחות החלה כבר בסוף השבוע האחרון, כששר החוץ הגיע לביקור בשדרות ומתח ביקורת על התגובה הישראלית הרפה לירי לעבר יישובי הדרום. בישיבת הממשלה הביע השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, תושב שדרות, ביקורת כלפי ליברמן על דבריו, ונתניהו הצטרף לדברים. "יש שרים שמדברים ומנצלים את המצב למתקפות נגדי ונגד הממשלה, זה לא אחראי ומזיק", טען רה"מ.

ליברמן התפרץ לדבריו של ראש הממשלה: "אתה האחרון שיכול לדבר על זה, אתה עשית מסיבת עיתונאים אחרי הלוויות של הנערים ולפני הקבינט, אתה האחרון שיכול לדבר על לנצל אירועים. אתה דיברת על להיות חזק מול החמאס - אז צריך להיות חזק".

נתניהו השיב: "דרושה אחריות. מותר להתווכח, אבל כשיש החלטה כולם מחויבים, ולדבר נגד ההחלטות זה מזיק. אגב, הכל נדון בקבינט, אתה צריך לבוא לשם פשוט". ליברמן ענה: "הייתי בחו"ל בשליחות, אל תטיף לי מוסר".