מחשש לחילול שבת: נדחתה הפגנת הימין

בשבת הקרובה הייתה אמורה להיערך בכיכר רבין בת"א הפגנת הימין, בתשובה לעצרת השמאל שנערכה בעיר בסוף השבוע בהשתתפות רבבות. בעקבות פניות רבות שקיבלו מארגני האירוע, הוחלט לקיים את ההפגנה ביום ראשון מחשש לחילול שבת

הפגנת הימין תידחה. ארכיון (בני דויטש, מאקו)

לאחר עצרת השמאל שנערכה בכיכר רבין במוצאי שבת בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם, החליטו היום (שני) מארגני הפגנת הימין שהייתה אמורה להתקיים במוצאי השבת הקרובה לדחות את האירוע ליום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה לאחר שלמטה המאוחד למען ארץ ישראל, המארגן את העצרת, התקבלו פניות רבות מצד אנשי ציבור בכירים שהביעו חשש כי המשתתפים הצפויים להגיע לעצרת יחללו שבת, ולכן היא הועברה ליום חול. המארגנים ציינו כי "ישנה התעוררות עצומה והתקבלו פניות להשתתפות בעצרת מצפת ועד אילת להעביר את העצרת ליום ראשון".

בסוף השבוע האחרון התכנסו בכיכר רבין עשרות אלפים לעצרת תחת הסיסמה "ישראל רוצה שינוי", בקריאה להחליף את השלטון ולשנות את סדר העדיפויות הלאומי. במוקד העצרת עמד נאומו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שתקף את מדיניותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

את ההפגנה הובילו מפלגות השמאל - מרצ והמחנה הציוני, אך מי שעמדה מאחוריה היא עמותת "מיליון ידיים", שקמה במטרה לדחוף את הממשלה להסדר מדיני עם הפלסטינים וקוראת לשים את המו"מ בראש סדר העדיפויות הציבורי.