ליברמן לנתניהו: "אל תחלק לי ציונים"

הדיון בישיבת הממשלה השבועית אודות ההסתה הגוברת הפך לתקיף ביותר כששר החוץ ליברמן אמר לראש הממשלה נתניהו: "אל תחלק לי ציונים על אמירותיי". גם השר עמיר פרץ התקומם נגד ראש הממשלה, לאחר שנתניהו דחה את האפשרות לערוך דיון מדיני מחוץ לישיבות הקבינט. "יש לי עמדה ואני רוצה להשמיע אותה", אמר

נתניהו וליברמן, ארכיון (רויטרס)

עימותים חריפים בישיבת הממשלה: במהלך דיון על ההסתה הגוברת בימים האחרונים, אמר היום (א') שר החוץ אביגדור ליברמן בטון תקיף לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אל תחלק לי ציונים על אמירותיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה אמר שאת הדיון המדיני הוא יקיים רק בישיבות הקבינט, ומספר שרים הגיבו לאמירה הזו בזעם. "יש לי עמדה ואני רוצה להשמיע אותה", אמר בישיבה השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, ממפלגת התנועה.

שר המדע יעקב פרי השמיע גם הוא את קולו במהלך הדיון בישיבה, ואמר: "ההסתה מפריעה לכולם לחיות בשקט".

רה"מ: "יש לנהוג בקור רוח ולא בהתלהמות"

כבר בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה נתניהו כי "הניסיון מוכיח שברגעים כאלה יש לנהוג בקור רוח ובאחריות ולא בהתלהמות ובפזיזות. אנחנו נעשה כל מה שנדרש כדי להשיב את השקט והביטחון לדרום''.

''אנחנו פועלים מול כמה חזיתות בעת ובעונה אחת. הלילה פעלנו נגד מטרות רבות של חמאס בעזה, והיעד של כל הפעולות שלנו הוא החזרת השקט והביטחון לכל אזרחי ישראל, ובראשם לתושבי הדרום", הבהיר ראש הממשלה.

"אין מקום ליידוי אבן על שוטר" (קובי גדעון / לע"מ)

בתגובה לירי הרקטות שבוצע לעבר ערי ישראל ואף הגיע עד לבאר שבע, צה"ל תקף הלילה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר עשר מטרות ברצועת עזה. במהלך התקיפה הופצצו מטרות טרור במרכז ובדרום הרצועה ובניהן משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה.

למרות הירי, היום יתקיימו כסדרם הלימודים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. זאת בתום הערכת מצב בשיתוף גורמי הביטחון. אם יהיו שינויים בהנחיות - הסטודנטים יעודכנו במייל ובאתר האינטרנט של האוניברסיטה.

"אין מקום ליידוי אבנים על שוטרים"

לאחר מכן התייחס נתניהו גם להתפרעויות של ערבים ישראלים ולעימותים עם המשטרה ברחבי הארץ, וקרא למנהיגי הציבור הערבי לפעול להרגעת הרוחות.

נתניהו הדגיש כי המשטרה פעלה בנחישות נגד המתפרעים: "אנחנו נוקטים יד קשה מול פורעי חוק ומול מסיתים מכל צד שהוא - אין מקום במדינת ישראל ליידוי אבנים על שוטרים, אין מקום לזריקת בקבוקי תבערה, אין מקום לחסימת צירים או השמדת רכוש, אין מקום להסתות נגד עצם קיומה של מדינת ישראל".

"אי אפשר לאחוז בחבל הזה משני קצותיו - אי אפשר ליהנות מתשלומי ביטוח לאומי וקצבאות ילדים מצד אחד, ומצד שני להפר את החוקים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל. מי שלא יכבד את החוק - ייעצר וייענש בחומרה", הוסיף ראש הממשלה שהודה לשוטרים ולחיילים "שעוסקים ללא לאות באבטחת ביטחונם של כל אזרחי ישראל''.