לפיד: "כחלון, עצור את הבזבוז"

רק לפני שנתיים הובילה מפלגתו של ח"כ יאיר לפיד את חקיקת החוק שיביא לצמצום מספר שרי הממשלה ל-18. כעת מסתמן שהחוק לא יחזיק מעמד אפילו רגע אחד, וכבר הממשלה הקרובה תכלול 22 שרים. יו"ר יש עתיד זעם על כך ופנה בעמוד הפייסבוק שלו ליו"ר כולנו: "ככה מתחילים קדנציה?"

"ככה מתחילים קדנציה?". לפיד וכחלון (פלאש 90)

שר האוצר לשעבר בפנייה ישירה לשר האוצר הבא: יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד פנה היום באמצעות עמוד הפייסבוק שלו ליו"ר מפלגת כולנו משה כחלון שצפוי להתמנות לשר האוצר בממשלת נתניהו הרביעית, בדרישה ממנו להתנגד להעלאת מספר השרים בממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ככה מתחילים קדנציה? בבזבוז של מאות מיליונים על סידורי עבודה לעסקנים?", תהה לפיד שהתבשר באמצעי התקשורת על כך שנתניהו מתכוון להקים ממשלה עם יותר מ-18 שרים. "כחלון ידידי, אתה יכול לעצור את זה!".

מפלגתו של לפיד, שהייתה שותפה מרכזית בממשלה הקודמת, פעלה בקדנציה ההיא להעברת חוק שמגביל את מספר השרים החל מהממשלה הקרובה ל-18 בלבד, זאת מתוך כוונה לצמצם עלויות ממשלתיות ולחסוך כספי ציבור.

על פי המשא ומתן הקואליציוני הנרקם בין הליכוד לבין יתר השותפות הפוטנציאליות של מפלגת השלטון, מסתמן כי החוק ישונה ומספר השרים שיישבו סביב שולחן הממשלה יגיע שוב ל-22 - בדיוק כפי שהיה בקדנציה הנוכחית.

במקביל, השותפה ש"ס עושה שרירים בדרך להרכבת הקואליציה. לפני הבחירות הבטיח נתניהו להנהיג מע"מ אפס על מוצרי יסוד. יו"ר ש"ס דרעי כלל את התכנית בדרישותיו במשא ומתן.

לאחרונה דווח כי נתניהו לא מתכוון ליישם את התכנית, ודרעי מציב זאת כתנאי. "דרישת הבסיס של תנועת ש״ס לפני הבחירות היתה הנהגת מע״מ אפס על מוצרי יסוד", אמרו בש"ס. "דרישתנו זו עומדת בעינה. ש״ס לא תיכנס לאף ממשלה שלא תקבל דרישה זו שנועדה לשרת שני מיליון ישראלים החיים מתחת לקו העוני".