עודד מנשה: "הזוג נתניהו חיפש ריאיון מחבק"

לאחר שלא השתתף בעימות, ראש הממשלה התראיין דווקא לתכנית מוזיקלית-אישית בערוץ 24. המנחה עודד מנשה הסביר כיצר נרקם הריאיון ומדוע דווקא הוא זכה לראיין את נתניהו ורעייתו: "זו תכנית מחבקת ומחממת את הלב, בלי שיתקפו אותך"

"אין התקפה בתכנית הזו, זה מקום נעים וחמים": ימים ספורים לפני הבחירות, בני הזוג נתניהו התראיינו דווקא לעודד מנשה בתכנית "הנבחרים" בערוץ 24. התכנית המלאה תשודר ביום שישי, אך הריאיון המפתיע כבר עורר סימני שאלה. מנשה המראיין ניסה להסביר מדוע דווקא הוא זכה לארח בתכניתו את ראש הממשלה המכהן, שהתחמק מהעימות הטלוויזיוני בחדשות 2: "הוא כנראה ידע והרגיש שאין בנו משהו רע וביקורתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנשה הסביר, בשיחה עם חדשות 2 Online, כי הריאיון הוא חלק מסדרת תכניות שנערכה עם שאר ראשי המפלגות וחברי כנסת בולטים נוספים. "ידענו שיש סיכוי שכולם יגיעו כי זה בטיימינג מצוין בשבילם, כל ראשי המפלגות הגיעו לאולפן בקשת, אבל לא היה לנו את מנהיג הליכוד. אמרנו שאולי כדאי לתת לזה צ'אנס, כדי שיהיה איזון מלא".

לדברי מנשה, אנשי ראש הממשלה הסכימו לריאיון אך הסבירו כי נתניהו לא יוכל להגיע לאולפן - ולכן צולמה השיחה במעון ראש הממשלה: "היה יותר הגיוני שנקפוץ אליו הביתה". במהלך הצילומים הצטרפה לשיחה גם רעיית ראש הממשלה: "אמרנו שיהיה נפלא אם אשתו תרצה להצטרף ולקראת הסוף, בגלל שדיברתי איתו הרבה על המשפחה, היא גם הצטרפה. מי שיותר שולטת בנושא של הבית זו היא".

מנשה הדגיש כי התכנית המלאה, שאורכה כשעה, עוסקת בעיקר במוזיקה ולא בפוליטיקה: "אני שואל אותם על תחנות מוזיקליות בחייהם - מה שמעו בביתם, מה שמעו בצבא, מה שרים לילדים, מה השיר של בני הזוג". במסגרת התכנית חשף נתניהו כי כשילדיו היו קטנים, היה נוהג לשיר להם את השיר "פזמון ליקינטון" במהלך ההחתלה.

עודד מנשה במהלך הריאיון (חדשות 2)

"אין סיבה שאדם לא ירצה לבוא לתכנית כזו"

"כשאתה מדבר על מוזיקה הכל צף - כל הרגשות והיחסים, דרך המוזיקה אתה מגיע לבנאדם", הוסיף מנשה והסביר מדוע דרשה שרה שהתקשורת תניח לבני הזוג: "התקופה שגברת נתניהו עוברת יצאה דרך השיחה על המוזיקה". מנשה הסביר כי אופי הריאיון הוא נינוח ואישי: "כולם קיבלו חיבוק, זו תכנית מחבקת ומחממת את הלב. זה ריאיון מחבק, וזה כנראה מה שהם חיפשו".

"יצאו תכניות מקסימות, שמראות צד אחר של הפוליטיקאים - אין התקפה בתכנית אלא קבלה, וכך מכירים את המתמודדים באמת", אמר מנשה. "זה גם עוזר לי לקבל את ההחלטה שלי לקראת הבחירות, אתה רואה את הפוליטיקאי בלי מסיכה, כמו שהוא".

נתניהו אמנם התחמק מהעימות, אך הסכים בשמחה לבוא לתכנית של עודד מנשה. המנחה העריך כי ההחלטה נבעה מכך ש"הם רצו לבוא למקום אובייקטיבי, נעים וחמים, שלא יתקפו אותך. אולי זה משהו שאני מקרין - אנחנו באים בטוב ואין סיבה שאדם לא ירצה לבוא למקום כזה. אני שמח שהם הסכימו".

שרה נתניהו הביעה תקווה במהלך הריאיון כי ילדיהם "לא יצטרכו לשמוע על ההכפשות של אמא ואבא שלהם כי אני חושבת שזה קצת אכזרי לילדים לגדול, כמעט מרגע ינקותם וילדותם, עם סיפורים שקריים, כל כך קשים ומעוותים על ההורים שלהם. שיניחו לנו, בעיקר התקשורת, כי העם שלנו הוא הרבה יותר בוגר. צריך לזכור שיש משפחה מסביב, שיש ילדים".