אבו מאזן לריבלין: "מברך על בחירתך"

יו"ר הרשות הפלסטינית שיגר איגרת לנשיא הנבחר ריבלין לרגל בחירתו, והביע תקווה ש"הדבר יתרום להנעת תהליך השלום קדימה עד להשגת יעדיו, מה שיאפשר לעמנו להשיג את חזונו הלאומי לחירות". למרות עמדותיו המדיניות של ריבלין, קרא לו אבו מאזן לפעול לקידום פיתרון שתי המדינות

אבו מאזן וריבלין (פלאש 90, מרים אלשטר, רויטרס)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלח היום (ד') איגרת ברכה לראובן (רובי) ריבלין, שנבחר בתחילת החודש לנשיא העשירי של מדינת ישראל. "כבוד הנשיא ראובן ריבלין שלום רב, אני שמח לברך אותך לרגל בחירתך לנשיא מדינת ישראל", כתב יו"ר הרשות לריבלין - שייכנס לתפקידו בחודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה שהדבר יתרום להנעת תהליך השלום קדימה עד להשגת יעדיו, מה שיאפשר לעמנו להשיג את חזונו הלאומי לחירות, ריבונות ועצמאות", הוסיף אבו מאזן.

למרות עמדותיו הפוליטיות הידועות של ריבלין נגד פיתרון שתי המדינות, קרא לו יו"ר הרשות לפעול לקידום "מדינת פלסטין לצד מדינת ישראל, כדי שיחיו בביטחון, שלום ושכנות טובה", סיכם אבו מאזן, שחתם על מכתבו: "בכבוד רב, מחמוד עבאס".

גם אובמה שיבח את ריבלין

יממה לאחר בחירתו של ריבלין לנשיא, פרסם נשיא ארה"ב ברק אובמה ברכה מיוחדת לרגל המאורע. "בשמי ובשם אזרחי ארצות הברית, אני מברך את ראובן ריבלין לרגל בחירתו כנשיא הבא של ישראל", כתב אובמה.

"במשך יותר משישה עשורים פיתחו ישראל וארה"ב מערכת יחסים ייחודים המבוססת על ערכים דמוקרטיים משותפים, מחויבותנו הבלתי ניתנת לערעור לביטחון ישראל והשותפות שלנו במחקר מדעי ובטכנולוגיה חדשנית", הוסיף אובמה. "לנשיא הנבחר ריבלין רקורד עשיר של שירות ציבורי ואנו מצפים להמשך חיזוק הקשרים בין המדינות תחת כהונתו".

"בעוד הנשיא פרס מתקרב לסוף כהונתו, הוא יכול להביט לאחור על מורשת יוצאת דופן של אומץ, אמונה וחמלה", נכתב בהודעה. "הוא הקדיש את חייו יוצאי הדופן לשלום ואני מצפה בקוצר רוח לארח אותו בוושינגטון בהמשך החודש, אז יקבל את מדליית הזהב של הקונגרס".

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי התייחסה גם היא לאחר מכן לבחירתו של ריבלין לתפקיד הנשיא. "אנו מברכים את מר ריבלין וממתינים לעבוד איתו לאחר שייכנס לתפקיד בחודש יולי".

סאקי נשאלה במסיבת עיתונאים על עמדותיו המדיניות של ריבלין, אך העדיפה שלא להתייחס לדברים. "אינני מתכוונת להגיב על עמדותיו האישיות, אבל ראש הממשלה נתניהו הצהיר על מחויבותו לפתרון שתי המדינות", אמרה.