פשרה: החוק להזנת אסירים בכפייה ירוכך

האם החוק להזנת אסירים יאושר בקרוב? הליכוד ויש עתיד הגיעו להסכמה, ולפיה החוק השנוי במחלוקת ירוכך. על פי הפשרה, הזנה בכפייה תותר אך ורק במקרה של סכנת חיים ממשית או במקרה של סכנה לאחוזי נכות גבוהים. בנוסף, רופאים לא יחויבו לבצע את ההזנה בכפייה על פי חוק

הגיעו להסכמה. לפיד ונתניהו (לע"מ)

החוק להזנת אסירים בדרך לאישור? מפלגת הליכוד ומפלגת יש עתיד הגיעו להסכמה באשר להצעת החוק השנויה במחלוקת, לפיה ניתן יהיה להזין בכפייה את האסירים הביטחוניים השובתים רעב. מעיקרי הסיכום בין שתי המפלגות עולה כי חוק ההזנה ירוכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפשרה הושגה בישיבה שנערכה הערב בין יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, לבין חברי הכנסת יפעת קריב ועפר שלח מסיעת יש עתיד שהובילו את ההתנגדות להצעת החוק.

על פי הפשרה, אי אפשר יהיה להזין אסיר בכפייה במקרה של סכנה לבריאותו, אלא רק אם יש סכנה חמורה לחייו או סכנה לנכות גבוהה. שינוי נוסף בהצעת החוק נוגע לרופאים שהתנגדו גם הם לחוק ההזנה בכפייה. על פי ההסכם, הרופאים לא יחויבו לבצע הזנה אם הם לא מסכימים לעשות זאת.

כבר שלשום (א'), בדקה ה-90, הצליחה סיעת יש עתיד להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולמנוע את אישור חוק ההזנה בכפייה בכנסת. בעקבות הלחצים, נדחתה הישיבה בנושא לשבוע הבא וככל הנראה כעת - החוק יאושר בכנסת ביום שני הקרוב, אם כי לא במתכונתו המקורית.

נציגי סיעת יש עתיד העבירו בתחילת השבוע מסר לראש הממשלה נתניהו, עם דרישה לדחות בשבוע לפחות את ההצבעות הסופיות על החוק. נתניהו נכנע ללחץ ואישור החוק בכנסת נדחה לשבוע הבא. בכך, מנע ראש הממשלה משבר קואליציוני חמור.

הצעד הזה של יש עתיד הגיע בהמשך למאבק שניהלה חברת הסיעה, ח"כ יפעת קריב, נגד החוק. לטענתה, הצעת החוק במתכונתה הנוכחית מעוררת סוגיות כבדות משקל בנושא אתיקה רפואית ועינויים.