ח"כ עפו אגברייה: "חמאס הוא לא ארגון טרור"

חבר הכנסת ממפלגת חד"ש טען בריאיון לערוץ הכנסת שחמאס הוא ארגון שחרור ומתח ביקורת על התנהלות צה"ל בעזה: "תמיד יש רשימת מבוקשים שהורגים אותם ואז יורים משם פצמ"רים, אבל הפצמ"רים זה ישראבלוף - אף אחד לא נפצע מזה באמת"

בצל המשך מבצע החיפושים אחרי שלושת הנערים החטופים וירי הרקטות מרצועת עזה לישראל, טוען בתוקף חבר הכנסת עפו אגברייה (חד"ש) כי חמאס הוא לא ארגון טרור. בריאיון לערוץ הכנסת אמר אגברייה: "זהו ארגון שחרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אגברייה התייחס לתקיפות שמבצע צה"ל בעזה ואמר כי "תמיד יש רשימת מבוקשים שהורגים אותם ואז יורים משם פצמ"רים, אבל הפצמ"רים זה ישראבלוף, אף אחד לא נפצע מזה באמת".

דבריו מגיעים ימים ספורים לאחר הסערה הגדולה שעוררה חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) בעקבות תגובתה לסרטון שפרסם קרוב משפחתה, שבו כינה את חוטפי שלושת הנערים "טרוריסטים". זועבי טענה כי לא רק שהם אינם טרוריסטים, אלא שהם מסכנים, והפנתה אצבע מאשימה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ומדיניותו.

"מתוסכלים, לא טרוריסטים". זועבי (אנואר אמארה)

"אני מגדירה את החוטפים מתוסכלים ומסכנים, ולא טרוריסטים, ישראל חסמה בפניהם כל אפיקי השינוי העתידי" טענה זועבי. "ישראל עכשיו תלמד לקח מהתסכול והסבל העז שהעם הפלסטיני חי פה יום יום".

דבריה עורר את חמתו של יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן שמיהר להגיב. "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית", קרא ליברמן. "דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".