המלצה: לבטל את העלאת השכר לח"כים

בעקבות דרישת מפלגת "יש עתיד", שכר חברי הכנסת יוקפא ולא יוצמד לשכר הממוצע במשק - כך ממליצה הוועדה לקביעת השכר והתשלומים שבחנה את הנושא. "מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית", הדגיש יוזם המהלך

השכר לא יעלה, ארכיון (חדשות 2)

הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת פרסמה היום את המלצותיה, לפיהן תבוטל העלייה האוטומטית בשכרם של נציגי הציבור במשכן, זאת מתוקף הצמדתו לעליית שיעור השכר הממוצע במשק. "מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית", אמר ח"כ שמעון סולומון (יש עתיד), אחד מיוזמי המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוועדה קיבלה פניות מחברי כנסת ומגורמים נוספים בנוגע למנגנון ההצמדה של שכר חברי הכנסת", נכתב בהחלטת הוועדה. "לפי מנגנון זה עולה שכרם מדי חודש ינואר לפי שיעור עליית השכר הממוצע במשק ונטען כי הדבר אינו עולה בקנה אחד עם המוקבל לגבי יתר העובדים במשק".

"הוועדה ממליצה כי מה-1 בחודש שלאחר קבלת ההחלטה ועד לסוף שנת 2014 תבוטל ההצמדה לשכר הממוצע במשק ששולמה לחברי הכנסת בינואר 2014", נכתב במסקנות שפורסמו היום. הקפאת הצמדת השכר לא תחול על משכורת שכבר שולמו בשנה הנוכחית, והיא צפויה להשפיע גם על חברי כנסת לשעבר בעלי גמלה הצמודה לשכר המשולם לח"כים.

"אין זה ראוי כי יועלה שכר חברי הכנסת באופן אוטומטי ללא קשר למתרחש במציאות", הדגיש היום ח"כ סולומון. "אני מודה לכל חבריי סיעת יש עתיד, אשר עמדו מאחוריי כאיש אחד במהלך זה. אף מפלגה אחרת לא תמכה במהלך זה, אף כי ברור לכל כי זהו הדבר הנכון, הראוי והצודק לעשות".

לפני מספר חודשים, עם עליית השכר הצהיר שר האוצר לפיד כי "העלאת השכר שנכנסה לתוקפה נראית לנו לא הגיונית. זה לא מוסרי ומוזר בעיניי ש'יש עתיד' היא המפלגה היחידה שמנסה לעשות משהו בעניין". כעת נראה שהמהלך קרוב מתמיד למימוש.