בהתאם לדרישת "יש עתיד": נדחתה ההצבעה על חוק ההזנה בכפייה

סיעתו של לפיד פנתה לרה"מ בבקשה לדחות את ההצבעה היום על החוק להזנת אסירים בכפייה, זאת עקב הטענות האתיות נגדו. נתניהו החליט להיעתר לבקשתם והישיבה תתקיים בשבוע הבא. איגוד מנהלי בתי החולים במכתב לנתניהו: "בתי חולים הם לא חדרי עינויים"

משבר בדרך? לפיד (רויטרס)

השותפה החזקה: בדקה ה-90, הצליחה סיעת יש עתיד להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו - ולמנוע את אישור חוק ההזנה בכפייה היום (ב') בכנסת. בעקבות הלחצים, נדחתה הישיבה בנושא לשבוע הבא וייתכן כי תידחה פעם נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציגי סיעת יש עתיד העבירו אמש מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו עם דרישה לדחות בשבוע לפחות את ההצבעות הסופיות על החוק. נתניהו נכנע ללחץ ואישור החוק בכנסת יידחה למועד מאוחר יותר - ככל הנראה בשבוע הבא. בכך, מנע ראש הממשלה משבר קואליציוני חמור.

הצעד הזה של יש עתיד מגיע בהמשך למאבק שניהלה חברת הסיעה, ח"כ יפעת קריב, בחוק. לטענתה, הצעת החוק במתכונתה הנוכחית מעוררת סוגיות כבדות משקל בנושא אתיקה רפואית ועינויים.

התנגדות לחוק מגלים גם מנהלי בתי החולים בארץ ששלחו מכתב לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים בו הביעו את התנגדותם. "איננו רואים אפשרות להזנה בכוח", נכתב באיגרת המחאה ששלחו. "הזנה בכפייה היא עינוי, דבר שלא ניתן להעלותו על הדעת בבתי החולים עליהם אנו מופקדים".

על המכתב חתום ד"ר ערן הלפרן, המכהן כיו"ר איגוד מנהלי בתי החולים ומנהל בית החולים בלינסון. "אנו רואים בהצעת החוק הצעה שנזקה רב", כתב בשם המנהלים. "אנו מטפלים בעשרות שובתי רעב. רובם ככולם מסכימים באופן כזה או אחר לשתף איתנו פעולה ולקבל טיפול רפואי החיוני לשמירה על חייהם. מצבם של רבים מהחולים כבר השתפר".

"איננו יכולים לקבל התערבות של המחוקק בטיפול המקצועי שאנו נותנים למטופלים", הוסיפו במכתב. "לא נהפוך את מחלקות בתי החולים לחדרי עינויים. אנו קוראים לעצור את הליך החקיקה ולאפשר לנו לטפל בהסכמה בשובתי הערב".

בהכנת הידיעה השתתף יואב אבן.