חנין זועבי עולה למתקפה: אבו-מאזן בוגד בעם הפלסטיני בתיאום עם ישראל

חברת הכנסת שטענה השבוע כי חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים התייצבה באולפן "פגוש את העיתונות" והמשיכה לתקוף: את אבו-מאזן על שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, את רה"מ על מבצע החיפושים ואת התקשורת הישראלית על הדיווחים החד-צדדיים לטענתה

ח"כ חנין זועבי גרמה השבוע לסערה ציבורית כשבריאיון לרדיו תל אביב טענה כי חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים. היום (ש') היא מתייצבת באולפן "פגוש את העיתונות" וממשיכה לתקוף, הפעם גם את יו"ר הרשות הפלסטינית שהביע תקווה כי הנערים יחזרו והתיאום הביטחוני עם ישראל יימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הביקורת הפוליטית שלנו על הרשות הפלסטינית היא עתיקת יומין, המטרה של אבו-מאזן היא לחזק את שלטונו", טענה חברת הכנסת הנמצאת במוקד הסערה. "התיאום הביטחוני של אבו-מאזן עם ישראל הוא בגידה בעם הפלסטיני".

זועבי סירבה להתנצל על דבריה באשר לחוטפי הנערים אך הדגישה כי היא תומכת במאבק "בגבולות המוסר האנושי", כך כלשונה. "העמדות הפוליטיות שלי לא נולדו אתמול. אני בעד מאבק צודק, מאבק בגבולות החוק הבינלאומי נגד הכיבוש", הדגישה חברת הכנסת.

"יש קונטקסט של כיבוש שאותו צריך לסיים ולהיאבק נגדו. אני לא מסכימה עם החטיפה. הם לא טרוריסטים כי אני מתייחסת למאקרו. אני לא מכירה אותם ולא יודעת בכלל האם זו חטיפה", הוסיפה בזעם. "הצבא בישראל לא עסוק בלהגיע לנערים אלא בלעצור פלסטינים".

זועבי תקפה גם את התקשורת הישראלית על כך שלא דיווחה בהרחבה על מותם של שני נערים פלסטינים במהלך עימותים שהתפתחו בגדה בימים האחרונים. "לא מקשיבים לעמדות של חנין זועבי, לא רואים אצלכם את הכיבוש", טענה בתוקף. "שני הנערים הפלסטינים שנהרגו היום, אף אחד לא דיבר עליהם, הדם שלהם יקר פחות מהדם של הנערים היהודים".

"אני לא יודעת אם זו פעולת חטיפה, נתניהו לא עסוק בלהגיע ליעדים אלא בלפלוש ולהרוג פלסטינים", טענה זועבי. "המטרה העיקרית של הפלישה היא לכסח את חמאס. חלק מתכניות הפלישה היו עוד לפני החטיפה. כל יום שעובר הסיכויים למציאת הנערים נחלשים".

שמולי על זועבי: "כך נראות פני הרוע"

דבריה של זועבי בריאיון עוררו פעם נוספת את המערכת הפוליטית. דקות ספורות לאחר סיומו העלה ח"כ איציק שמולי פוסט לעמוד הפייסבוק שלו שבו טען: "ככה נראות פני הרוע והשטנה, שמדברת על זכויות אדם אך לא מסוגלת לגנות חטיפה של נערים, שמדברת על חזון של שלום וקוראת למאבק אלים בישראל, שמדברת על דמוקרטיה וניזונה מבוגד שברח מהארץ בגלל פשעים חמורים".

עוד הוסיף שמולי כי "אני מקווה שהפעם בג״צ יעשה את מה שצריך לעשות ויאפשר את הוצאתה מהכנסת, שכן חופש הביטוי לא כולל את החופש לירוק לדמוקרטיה ולחברה הישראלית בפרצוף".