יו"ר ועד רשות שדות התעופה נגד נתניהו: "עובדים רבים לא יצביעו לליכוד"

פנחס עידן, יו"ר ועד רשות שדות התעופה ואחד האנשים החזקים במשק, שיגר לרה"מ מכתב נזעם בעקבות הסרטון שהשווה בין עובדי נמל ואנשי רשות השידור לפעילי חמאס. "המפלגה הפכה ציבור שלם לאויב", אמר איש הליכוד

פנחס עידן, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה ואחד האנשים החזקים בליכוד, פתח במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: הערב (ראשון) שלח עידן מכתב לנתניהו, ובו הוא מביע מחאה על סרטון הליכוד, בו נראים בכפיפה אחת פעיל חמאס ועובדי מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההשוואה בין עובדת ברשות השידור ועובד נמל לפעיל חמאס מקוממת ומסיתה", כתב עידן לנתניהו. "זהו שפל חסר תקדים. כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים - אני מתבייש".

עידן הוא איש ליכוד מובהק. הוא התמודד בפריימריז האחרונים של המפלגה, והגיע למקום ה-36 ברשימה לכנסת. לדבריו, עובדי מדינה שצפו בסרטון לא מתכוונים לבחור במפלגה. "עובדים רבים שבמשך שנים הצביעו לליכוד טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר למפלגה, שהפכה ציבור שלם לאויב", טען עידן. "אלה אינם הערכים עליהם גדלנו. אני דורש ממך להתנצל באופן פומבי ואישי".

המכתב ששלח עידן לנתניהו

בליכוד ביקשו הערב שלא להתייחס למכתב, אך לאחר הסערה שהתחוללה לאחר פרסום הסרטון השנוי במחלוקת טענו במפלגה כי הוא צולם ברוח הומוריסטית. "מדובר בתשדיר שסוקר כמה מהישגי הממשלה אשר נעשה בהומור לרגל חג הפורים", אמרו בליכוד. "לא הייתה שום כוונה להשוות מישהו לחמאס ולא לפגוע בעובדים רבים ומסורים. הסרטון לא ישודר יותר ואנו מתנצלים אם מישהו נפגע".

בסרטון, שפורסם בשבוע שעבר מוצגים עובדי מדינה כשהם יושבים לצד מחבל חמאס ב"קבוצת תמיכה". הדמויות הן "עובד נמל", "עובדת ברשות השידור" ו-"בעל חברת סלולר לשעבר" ש"נפגעו" מפעולותיו של ראש הממשלה נתניהו.