ריבלין: אקדם ממשלת אחדות שתשנה השיטה

תשעה ימים לבחירות ובבית הנשיא נערכים לאפשרות של היעדר הכרעה ברורה: בשיחות סגורות אומר נשיא המדינה כי אם לאיש לא יהיה רוב מוחלט של ממליצים – יקדם ממשלת אחדות שתפעל לשינוי שיטת הממשל

"אקדם ממשלת אחדות שתשנה השיטה". ריבלין (פלאש 90,)

תכנית ריבלין ליום שאחרי הבחירות: תשעה ימים לבחירות 2015 ועשרה ימים לתחילת כאב הראש של נשיא המדינה - בבית הנשיא נערכים לאפשרות של היעדר הכרעה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (ראשון) עם אנשי יחידה מסווגת ונשאל מה יעשה אם איש מהמועמדים לראשות הממשלה לא ישיג את מספר הממליצים שיבטיחו הקמת ממשלה, ובהנחה שראשי כמה מהמפלגות יתבצרו בשתיקתם. ריבלין השיב כי יקרא לנתניהו והרצוג אליו לפגישה. על סדר היום: הקמת ממשלת אחדות ושינוי שיטת הממשל.

על פי ריבלין, הרציונל הוא שאם לא ניתן להגיע להסכמה על סדר היום מבחינת שמאל-ימין ומדיני-חברתי, לפחות יוסכם על שיטה שתמנע ממדינת ישראל מ"להפוך לאיטליה" ולהגיע לבחירות בכל כשנה וחצי.

יישבו ביחד? הרצוג ונתניהו (רויטרס)

הדברים נאמרים לאחר שרק לפני מספר שבועות טען ראש הממשלה נתניהו כי "לא תוקם ממשלת אחדות ביני ובין ציפי ובוז'י. זה לא יקרה, מפני שתהום אידיאולוגית עמוקה פעורה ביני לבינם".

נתניהו ציין כי הפערים נובעים מהעמדות המדיניות השונות: "אני בעד שמירה על ירושלים מאוחדת תחת ריבונות ישראלית, הם נגד. אני נגד ויתור על שטחי יהודה ושומרון, הם בעד". הנשיא ריבלין יוצא מנקודת הנחה שלמרות האמירות הללו, יסכימו השניים לשבת יחד בקואליציה משותפת.