ח"כ זועבי: "לא ידיחו אותי מהכנסת, לא עברתי על החוק"

בעקבות התגובות הקשות שקיבלה ח"כ זועבי על דבריה מעוררי המחלוקת, החליט היום קצין הכנסת להצמיד לה אבטחה. בריאיון לחדשות 2 Online מבהירה זועבי כי היא אינה נבהלת מהביקורת וממשיכה לבקר בחריפות את המדיניות הישראלית. "לא מזמן הרגו 2 פלסטינים בהפגנה – אז מופתעים שיש חטיפות?", היא אומרת

"לא אודח, לא עברתי על החוק". ח"כ זועבי (רויטרס)

הסערה סביב התבטאויותיה השנויות במחלוקת של ח"כ חנין זועבי (בל"ד) לא דועכת: שעות לאחר שנודע שקצין הכנסת החליט להצמיד לה אבטחה בעקבות התגובות לדבריה, מבהירה זועבי כי אינה נבהלת מהביקורת המופנית כלפיה. בריאיון לחדשות 2 Online אמרה זועבי: "אני לא חושבת שידיחו אותי מהכנסת, לא עברתי על החוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ביקשתי אבטחה ואני מוכנה לוותר עליה ברצון", הדגישה זועבי, "אבל אני גם מבינה שהאבטחה באה על סמך מידע שיש למשטרה. הייתי מעדיפה שהמשטרה תחקור ברצינות את האיומים והתלונות שיש לה ותתפוס את המאיימים, אבל כנראה שזה לא הולך ככה והמשטרה מעדיפה לא לחקור אלא פשוט לתת לי אבטחה".

"האבטחה חושפת את טבע החברה שאנו חיים בה - חסרת רגישות, חסרת סובלנות וביקורת. החברה לא אוהבת להסתכל על עצמה בראי", היא אומרת. "מה שאני אומרת נמצא בלב לבה של הדמוקרטיה. לא עברתי על כללי המשחק וכולם מכירים את הדעות הפוליטיות שלי".

"הגזענות מובילה לחטיפות"

ח"כ זועבי תקפה את "העיוורון" של החברה הישראלית עקב הביקורת הגורפת על דבריה. "רק לא מזמן הרגו שני פלסטינים בהפגנה - אז מופתעים שיש חטיפות? הגזענות מובילה לזה", היא אומרת. "אני מחזקת את המאבק הלגיטימי נגד הכיבוש, זה חלק מתפיסת החזון שלי. הטרור המרכזי הוא הכיבוש הישראלי. הדרך שלי חוסמת את הדרך לחטיפות נוספות. אני פועלת יותר למען החטופים מאשר נתניהו".

שוב מעוררת סערה (חדשות 2)

לדברי זועבי, מאז שטענה כי חוטפי הנערים אינם טרוריסטים, היא מקבלת פניות בלתי פוסקות לטלפון שלה. "הגשתי תלונה במשטרה על האתר שפרסם את מספר הטלפון שלי", היא מספרת. "אני מקבלת הרבה הודעות, קללות ואיומים שירצחו אותי, שאני אמות. אבל יש גם הודעות תמיכה מישראלים".