בנט: "עת מבחן למדינת ישראל"

בעוד שמבצע "שובו אחים" נמשך, וכוחות הביטחון מנסים למצוא את שלושת הנערים החטופים, מבהיר יושב ראש הבית היהודי כי הוא יתנגד לאפשרות של שחרור אסירים ביטחוניים בתמורה להשבת הנערים. "העובדה ששחררנו כעשרת אלפים מחבלים הרגילה את הצד שכנגד שזה נורא כדאי לחטוף", הסביר בריאיון למהדורה המרכזית

המבצע המודיעיני והצבאי לאיתור הנערים החטופים נמשך, אך ישנה אפשרות שבשלב מסוים תעמוד הממשלה בפני הדילמה האם לבצע עסקת חילופי שבויים כדי להשיב את שלושת הנערים הביתה - ובתמורה לשחרר אסירים ביטחוניים מהכלא הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר מפלגת הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט נפגש השבוע עם משפחות החטופים, וטען כי לא שוחח עמם על האפשרות הזאת. "לא דיברנו על הנושא, עמדתי ידועה בנוגע לשחרור מחבלים", אמר השבוע בריאיון למהדורה המרכזית עם יונית לוי. "אני סבור שהעובדה ששחררנו כ-10,000 מחבלים ב-30 השנים האחרונות הרגילה את הצד שכנגד שזה נורא כדאי לחטוף, כי מקבלים. זה עקום. הצד שכנגד צריך לשלם. צריך לכאוב לו. יידע הצד שכנגד שאנחנו נאתר את מי שעומד מאחורי זה, מי תכנן את זה, מי ביצע ומי עודד, באופן ישיר ועקיף - הם יתחרטו על זה".

לדברי בנט, הפעולות הצבאיות המתבצעות בימים אלו אמורות להוות תחליף לעסקת חילופי שבויים. "שורת הפעולות שהממשלה והקבינט מכינים, בהובלה אחראית וראויה של ראש הממשלה, זה כדי להקשות עליהם, שהם יבינו שזה לא כדאי", הסביר השר. "אנחנו צריכים לחשוב על הילדים ועל איך אנחנו מונעים את החטיפה הבאה. ההתנהלות שלנו היום היא עת מבחן למדינת ישראל. עם ישראל הוא חזק מאוד - שלא יתבלבלו".

בנט נמנע מלחשוף את תכניות הקבינט להפעלת לחץ על הפלסטינים המעורבים בחטיפה, אבל לטענתו "יש שורה של דברים שאנחנו מכינים, הפעולות הן ראויות ואנחנו לא מחכים רק לישיבות הקבינט. שירותי הביטחון הכלליים וצה"ל פועלים בצורה יוצאת מן הכלל כדי לקלף את הבצל וכדי להגיע לנקודה".

יושב ראש מפלגת הבית היהודי התייחס גם לעובדה שהנערים נחטפו לאחר שככל הנראה עלו על טרמפ באזור חברון. "אני לא מאשים את הילדים", הבהיר בנט. "יש בעיית תחבורה קשה, ואנחנו נדאג לזה".