"איך דגן תוקף את מי שהציל את חייו?"

סגן השר אקוניס מחריף את המתקפה של הליכוד נגד ראש המוסד לשעבר, בעקבות נאומו בעצרת להחלפת נתניהו. "אם היה אדם שמציל את חיי, לא הייתי יוצא נגדו בביקורת ארסית", אמר. מקורבי דגן: "אין זו התקפה אישית"

"ההתקפה הייתה אישית", דגן ונתניהו (רויטרס)

אחרי הביקורת שמתחו בליכוד על נאומו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן בעצרת אמש בתל אביב, שבו תקף את נתניהו, מאשים הבוקר (ראשון) סגן השר אופיר אקוניס כי מדובר בכפיות טובה. "אני מאמין כישראלי וכאדם, בהכרת תודה. אם היה אדם שמציל את חיי, לא כמשל, אלא ממש מציל את חיי, מעולם לא הייתי יוצא נגדו בביקורת אישית וארסית כפי שעשה דגן", אמר לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אקוניס התייחס בדבריו לסיוע שהעניק נתניהו לראש המוסד לשעבר, כשזה נזקק להשתלת כבד, ואמר כי דבריו בעצרת נגד ראש הממשלה היו על רקע אישי. "ההתקפה הייתה אישית, הנאום כאילו נכתב במשרד יחסי הציבור של מפלגת העבודה, מרצ, או אפילו ממשרד יחסי הציבור של אהוד אולמרט", ציין. "בנאומו של דגן שמענו את אותן סיסמאות שמטרתן לסיים את חזון המדינה הציונית".

על העצרת עצמה אמר כי "אם אחרי מסע ההכפשות והתועמלנות שנמשך חודשיים ובאופן אישי כנגד נתניהו וכנגד הליכוד, זה כל מה שהצליחו להביא אנשי השמאל, אז יש להם מקום לדאגה. אין לי כל ספק שעצרת הימין בשבוע הבא תהיה גדולה בהרבה יותר ותשקף את הציבוריות הישראלית".

"לא התקפה על נתניהו, אלא על המדיניות שלו"

אקוניס הדגיש כי בציבור יש רוב לימין וזה יבוא לידי ביטוי בבחירות: "צריך לרכז מאמץ להצביע למפלגה יחידה - היא הליכוד. אם יהיה פיזור של הקולות וזליגה למפלגות אחרות יווצר מצב שעל אף שיש רוב ימין יתכן ויהיה ממשלת שמאל".

בסביבתו של דגן הדגישו הבוקר כי "הדברים שאמר בעצרת אינם התקפה אישית כנגד האיש בנימין נתניהו אלא כנגד המדיניות שאותה הוא מוביל".

בנאומו אמש האשים דגן את נתניהו כי הוא נלחם רק למען שרידותו הפוליטית. "ישראל היא מדינה מוקפת אויבים, אבל האויבים אינם מפחידים אותי. אני חושש מההנהגה שלנו", אמר ראש המוסד לשעבר. "אני מפחד מהיעדר החזון ומאובדן הדרך, אני מפחד מההססנות והקיפאון, ואני מפחד מעל הכל ממשבר המנהיגות שהוא החמור ביותר שהיה כאן עד היום".

עוד הוסיף דגן, שנראה נרגש ואף מחה דמעה מספר פעמים במהלך דבריו, כי "אני לא רוצה מדינה דו לאומית, אני לא רוצה שנהפוך למדינת אפרטהייד".