הרצוג בתגובה לפרשת עוזרת הבית של שטרית: "התשובות של שטרית סבירות"

יומיים לאחר החשיפה על הסכם הסודיות שנחתם בין הח"כ שטרית לבין עוזרת הבית, יו"ר האופוזיציה הרצוג הגן על הצבעתו בעד שטרית. "בנסיבות הללו זו הייתה יכולה להיות גם שפיכת דם", השיב הרצוג לטענות נגד שטרית, "ישבתי איתו ושאלתי אותו שאלות נוקבות ביותר"

"שאלתי אותו שאלות נוקבות". הרצוג (פלאש 90, מרים אלשטר)

סערת שטרית מסרבת לדעוך: יו"ר האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס היום (ו') לראשונה לפרשת ח"כ מאיר שטרית ועוזרת הבית, והסביר מדוע תמך בשטרית והצביע עבורו לנשיאות בסיבוב השני, למרות השמועות המוקדמות שנפוצו במערכת הפוליטית. "עם כל הכבוד לכל נותני העצות, במבחן הסבירות בנסיבות הללו זו הייתה יכולה להיות גם שפיכת דם", טען הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני ישבתי עם מאיר שטרית, יחד עם איתן כבל, ושאלתי אותו שאלות נוקבות ביותר. אין לי את הכלים החקירתיים הרלוונטיים, שאלתי אותו שאלות מאוד נוקבות. הוא נתן תשובות במבחן הסבירות", אמר הרצוג בכינוס הפורום לכלכלה הוגנת בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

לדברי הרצוג, שטרית הסביר לו "שיש הסכם פרישה עם מישהי שעבדה תקופה". כאשר מנחת הפאנל, העיתונאית אורלי וילנאי, עימתה את הרצוג עם הסכום הרב ששולם לעוזרת הבית, השיב לה הרצוג: "יכול להיות שהעובדות אחרות. את יודעת איזה שמועות יש על כל העובדות? ולכן אני לא בא לעסוק ברכילות".

ח"כ מאיר שטרית (יונתן סינדל, פלאש 90)

שטרית: "מקווים שגל הפרסומים המכפיש ייפסק"

ביום רביעי האחרון נחשף בערוץ 10 כי הסכם הפיצויים בין ח"כ מאיר שטרית לבין עוזרת הבית שלו נחתם לאחר שזו טענה כי הטריד אותה מינית. על פי הפרסום, המשטרה מעולם לא חקרה לעומק את הטענות האלה נגד שטרית שהגיעו לאוזנה. החוקרים שמעו את השמועות על כך, אך העוזרת לא הסכימה מעולם לשתף פעולה - והדיווחים נותרו בגדר שמועות.

בשיחות עם חדשות 2 Online אתמול סירבו כל חברי הכנסת אליהם פנינו להגיב לפרסום. שלשום שוחחה שרת המשפטים לבני עם חבר סיעתה שטרית, שלדבריה התחייב בפניה כי הוא מעולם לא הטריד מינית נשים, לרבות במקרה זה. "שרת המשפטים שוחחה עם שטרית גם הערב והוא חזר על כך שלא הטריד מינית וכי הוא מוכן להילחם על חפותו", נמסר מלשכתה.

ח"כ שטרית מסר בתגובה: "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם כאן. המחלוקת שהייתה לנו עם עובדת משק הבית יושבה במסגרת הסכם שאנחנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. אנו מקווים שגל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה".