זעם בימין: "דגן מונע משנאה לרה"מ"

עשרות אלפים מילאו את כיכר רבין בקריאה להחליף את השלטון ובליכוד לא נשארו אדישים. "העצרת היא חלק מקמפיין הממומן במיליונים מחו"ל", טענו במפלגה. ח"כ לוין: "הפטפטת של דגן חסרת אחריות וגורמת נזק למדינה"‎

הרבבות קראו להחלפת השלטון - בליכוד טענו למתקפה אישית במימון זר: לאחר עצרת המחאה בכיכר רבין בתל אביב, בה השתתפו אמש (שבת) עשרות אלפי אנשים וקראו להחלפת השלטון, בליכוד לא נשארו אדישים לקריאה וטענו שמפגן הכוח של השמאל הוא "חלק מקמפיין מתוזמר של השמאל הממומן במיליוני דולרים מחוץ לארץ, כדי להחליף את ממשלת הליכוד בממשלת שמאל שתיתמך על ידי המפלגה הערבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מיליוני דולרים זורמים בימים אלה מחו"ל כדי להעלות את שיעור ההצבעה במגזר הערבי", הוסיפו בליכוד. לאחר מכן תקפו ישירות את הנואם המרכזי בעצרת, מאיר דגן, שכונה בפיהם איש שמאל: "מוזר שהוא טוען כיום כי אינו מאמין בהנהגה הנוכחית, כאשר הוא בעצמו ביקש להאריך את כהונתו כראש המוסד תחת הנהגתו של ראש הממשלה".

"הציבור החכם יודע את האמת: ראש הממשלה בנימין נתניהו מוביל בנחישות ובתקיפות את המערכה הבינלאומית לעצירת התחמשות אירן בנשק גרעיני, הוא אינו נכנע ללחצים הבינלאומיים", הדגישו בליכוד.

צפו בקטע מדברי דגן בעצרת

דגן בעצרת: נתניהו נלחם רק על הישרדותו

דגן עצמו אמר בעצרת כי "יש לנו מנהיג שנלחם רק במערכה אחת - המערכת להישרדות הפוליטית של עצמו. ישראל היא מדינה מוקפת אויבים, אבל האויבים אינם מפחידים אותי. אני חושש מההנהגה שלנו. אני מפחד מהיעדר החזון ומאובדן הדרך, מההססנות והקיפאון, ואני מפחד מעל הכל ממשבר המנהיגות שהוא החמור ביותר שהיה כאן עד היום".

את ההפגנה הובילו מפלגות השמאל - מרצ והמחנה הציוני, אך מי שעמדה מאחורי עצרת ההמונים היא עמותת "מיליון ידיים", שקמה במטרה לדחוף את הממשלה להסדר מדיני עם הפלסטינים וקוראת לשים את המו"מ בראש סדר העדיפויות הציבורי.

ההמונים בכיכר, אמש (בני דויטש, מאקו)

"דגן מנגח את נתניהו ומונע משנאה"

ח"כ מירי רגב הצטרפה למתקפה נגד דגן: "גם כשביקשת בפעם השלישית מראש הממשלה נתניהו להאריך את כהונתך חשבת שמדובר בהנהגה כושלת? או שאתה חסר אחריות או שאתה פשוט עדין מתוסכל מהסירוב של נתניהו להמשך כהונתך?" רגב הוסיפה כי דגן "מנסה לבלבל את הציבור ולטשטש בין תפקידיו בעבר לבין האידאולוגיה שלו, ומנגח את ראש הממשלה על בסיס אישי".

גם ח"כ יריב לוין, יו"ר ועדת החוץ והביטחון, טען כי "הפטפטת חסרת האחריות של מאיר דגן גורמת נזק אדיר לביטחון המדינה. דגן פועל ממניעים פוליטיים ברורים והשנאה לראש הממשלה עיוורה כבר מזמן את יכולתו לראות את המציאות". לדברי לוין, "הנזק חמור עוד יותר כאשר אמירותיו המסוכנות של דגן מנוצלות עד תום על ידי התעמולה האירנית כדי לנגח את ישראל".

"הציבור החכם יודע את האמת" (חדשות 2)

בליכוד מודים: חוששים שהולכים להפסיד

"היה מצופה מבכיר לשעבר בתפקיד כה רגיש במערכת הביטחון לגלות אורך רוח, להתאפק ולא לנצל באופן כה בוטה את עברו שלו על מנת לנסות ולהשפיע לרעה על עתידם של אזרחי ישראל כולם", הוסיף.

השר גלעד ארדן התייחס גם הוא הערב לעצרת ולעמדותיו של דגן, שנשמעו גם בכתבה ששודרה באולפן שישי: "דגן אומר כבר שנים את עמדתו, ואני יכול רק להצטער עליה - הוא לא מעודכן בנושא האירני. אם נתניהו כל כך טועה, למה דגן רצה לשרת תחתיו?"

ארדן הודה כי "לא היו יחסים אישיים טובים במיוחד, וגם הדברים האלה משפיעים על אנשים כמוהו וכמו דיסקין". בהמשך דבריו ב"פגוש את העיתונות" טען ארדן כי בליכוד "באמת חוששים שאנחנו הולכים להפסיד".