סערת שטרית: שתיקת התומכים

חברי כנסת מהשמאל ומהמרכז מיהרו לתמוך בח"כ מאיר שטרית במרוץ לנשיאות, אך לאחר הפרסום לפיו עוזרת הבית שלו טענה כי הטריד אותה מינית בעבר – נרשמת בעיקר שתיקה רועמת. למרות פנייה של חדשות 2 Online, סירבו תומכיו הפומביים של שטרית להתייחס לפרסום ולכך שההסכם המשונה עם עוזרת הבית פורסם עוד טרם המרוץ

לא שוברים שתיקה. מאיר שטרית (יונתן סינדל, פלאש 90)

יממה לאחר שנחשף בערוץ 10 כי הסכם הפיצויים בין ח"כ מאיר שטרית לבין עוזרת הבית שלו נחתם לאחר שזו טענה כי הטריד אותה מינית - תומכיו במרוץ לנשיאות שותקים שתיקה רועמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online סירבו כל חברי הכנסת אליהם פנינו להגיב לפרסום. בולטת במיוחד שתיקתה של יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון, שהודיעה באופן פומבי על תמיכתה בשטרית - למרות שהחתימה על הסכם פיצויים חשאי ותשלום בסך 270 אלף שקלים לעובדת הייתה ידועה.

תומכת ושותקת. גלאון (יקירה צדקה)

בריאיון לחדשות 2 טרם סיבוב ההצבעה השני לנשיאות, אמרה גלאון כי מלבד ח"כ אילן גילאון, להערכתה כל חברי מרצ יתמכו בשטרית. גם ח"כ מיכל רוזין ממרצ סירבה להגיב לפרסומים אודות שטרית. מח"כ תמר זנדברג טרם התקבלה תגובה.

סירבה להתייחס. ח"כ רוזין (פייסבוק)

שטרית, שקיבל בסיבוב השני של הבחירות לנשיאות 53 קולות, זכה לתמיכה רחבה מקרב חברי סיעת העבודה. תמיכתם של חברי כנסת רבים באה לאחר שהמועמד מטעמם, בנימין (פואד) בן אליעזר, נאלץ לפרוש מהמרוץ. יו"ר העבודה הרצוג וכן חברי הכנסת משה מזרחי וסתיו שפיר סירבו כולם להתייחס לפרסומים.

"חשים נבגדים". הרצוג וכבל (חדשות 2)

ח"כ שפיר (יח"צ)

בריאיון שהעניק הבוקר לתכנית "מה בוער" בגל"צ עם רינו צרור, אמר ח"כ איתן כבל (העבודה) כי הוא חש נבגד על ידי שטרית, לאחר שזה הצהיר באוזניו מפורשות כי הסכם הפיצויים בינו לבין העוזרת לא נחתם על רקע הטרדה מינית.

גם חברי תנועתו של שטרית, "התנועה", העדיפו למלא פיהם מים ולא להתייחס לפרסומים הנוגעים למועמד מטעמם. למרות פניית חדשות 2 Online, ממשרדיהם של שרת המשפטים ויו"ר התנועה ציפי לבני וכן השר להגנת הסביבה עמיר פרץ טרם התקבלה תגובה.

גם יו"ר התנועה שותקת (חדשות 2)

שטרית: "גל פרסומים מכפיש"

על פי הפרסום, המשטרה מעולם לא חקרה לעומק את הטענות האלה נגד שטרית שהגיעו לאוזנה. החוקרים שמעו את השמועות על כך, אך העוזרת לא הסכימה מעולם לשתף פעולה - והדיווחים נותרו בגדר שמועות.

אמש שוחחה לבני עם שטרית, שלדבריה התחייב בפניה כי הוא מעולם לא הטריד מינית נשים, לרבות במקרה זה. "שרת המשפטים שוחחה עם שטרית גם הערב והוא חזר על כך שלא הטריד מינית וכי הוא מוכן להילחם על חפותו", נמסר מלשכתה.

ח"כ שטרית מסר בתגובה: "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם כאן. המחלוקת שהייתה לנו עם עובדת משק הבית יושבה במסגרת הסכם שאנחנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. אנו מקווים שגל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה".

מור לוי השתתף בהכנת הכתבה