הנשיא ריבלין: "יודע בזכות מי נבחרתי"

ראובן (רובי) ריבלין, שנבחר לפני פחות מיומיים לנשיא העשירי של מדינת ישראל, פינה את הלו"ז העמוס והגיע לחגיגת שבע הברכות לבתו של ח"כ אריה דרעי, שתמך במועמדותו. על הגעתו לאירוע הוסיף ריבלין: "זה מובן בין ירושלמים ובין חברים בבית המחוקקים"

הנשיא הנבחר ריבלין (פלאש 90, יונתן סינדל)

ריבלין נבחר - ובש"ס גוזרים את הקופון: הנשיא הנבחר ראובן (רובי) ריבלין הגיע אמש (ד') לאירוע שבע הברכות לבתו של חבר הכנסת אריה דרעי, שנישאה בתחילת השבוע. ריבלין אמר לנוכחים באירוע כי הוא יודע בזכות מי נבחר, והתכוון בכך לדרעי ולחבריו לסיעה, שככל הנראה העבירו את תמיכתם אליו בסיבוב השני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין הודה לדרעי באופן אישי: "אנחנו כמנהג ירושלים נוהגים להקפיד על שבע הברכות, ואנחנו באים לחגוג יחד עם משפחת דרעי לרגל חתונת בתם. זה מובן בין ירושלמים ובין חברים בבית המחוקקים".

אתמול נפגשו ריבלין ונתניהו, לראשונה מזה למעלה משנה. בפגישה הודה ראש הממשלה כי הוא עשה טעויות, גם בניסיון לבטל את מוסד הנשיאות וגם במלחמה במועמד הליכוד הפופולארי. כמו כן אמר ראש הממשלה כי הצביע לריבלין פעמיים, בשני הסיבובים. נתניהו אמר בפגישה כי הוא שכח את העבר, אך לא ברור האם ריבלין סלח לראש הממשלה.

כעת, המאבק הבא של נתניהו הוא לא בדייר הבא בבית הנשיא, אלא המאבק על השליטה במפלגתו שלו: בליכוד מתקשים לסלוח לנתניהו, יו"ר המפלגה, על המאמצים שלו לפגוע בבחירת הנשיא הטרי. ראש הממשלה ניסה למצוא מועמד שאינו ריבלין עד הרגע האחרון ממש. במחנה ריבלין בליכוד חוגגים: "רוב אדיר של חברי הליכוד רצו בבחירתו של רובי ריבלין", אמר השר סער, מראשי תומכי ריבלין במפלגת השלטון.

"עבודה משותפת למען אזרחי ישראל" (קובי גדעון, לע"מ)

נתניהו לריבלין: "מכירים כמה עשורים טובים"

"עברנו הרבה דברים יחד בחיים ואני בטוח שעכשיו נדע לשים את הדברים הפחות טובים בצד", אמר נתניהו בתום הפגישה. "אנחנו מכירים כמה עשורים טובים. שנינו ירושלמים, בנים לפרופסורים שחונכו על תורת ז'בוטינסקי ויש לנו עוד הרבה מהמשותף, כמו קבוצת הכדורגל שלנו. לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל. אני בטוח שנדע לפעול באחריות למען עתידה של מדינת ישראל".

בסביבתו של ריבלין מסרו כי "השניים נועדו ביחידות במשך כשעתיים וליבנו את המחלוקות ששררו ביניהם בעבר. ראש הממשלה והנשיא הנבחר סיכמו כי קורות העבר ייוותרו מאחוריהם". בתום הפגישה אמר ריבלין כי "ראש הממשלה ואנוכי מחויבים בשיתוף פעולה מלא ופורה למען מדינת ישראל והעם בישראל".