שטרית ללבני: "לא הטרדתי מינית"

לאחר שהריצה אותו לנשיאות והביעה בו תמיכה מלאה לאורך כל הדרך – שוחחה השרה ציפי לבני עם ח"כ מאיר שטרית בכדי לקבל ממנו דין וחשבון בעקבות הפרסום כי הוא שילם כסף לעוזרת הבית שלו בכדי למנוע ממנה לטעון נגדו בין הנשאר על הטרדה מינית. לבני: "הוא מוכן להילחם על חפותו"

"מוכן להילחם על חפותו". שטרית (פלאש 90)

האדם שהיה אתמול (ג') כמעט הכי קרוב לבית הנשיא נראה הלילה הכי רחוק ממנו: יושבת ראש מפלגת התנועה ושרת המשפטים ציפי לבני שוחחה הערב (ד') עם חבר הכנסת ממפלגתה מאיר שטרית, שלדבריה התחייב בפניה כי הוא מעולם לא הטריד מינית נשים. השיחה הזו התקיימה בעקבות פרסום של חדשות 10 הערב לפיו עוזרת הבית של מאיר שטרית טענה כי הוא הטריד אותה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שטרית עלה לסיבוב השני בבחירות לנשיאות והתמודד על התפקיד מול ראובן (רובי) ריבלין, בסיבוב שכבר נראה לריבלין אבוד. אחרי מאמץ מרוכז בעיקר בקרב החרדים, נתנו לבסוף 53 מנבחרי הציבור את קולם לשטרית ו-63 לריבלין.

היום מתברר, על פי הפרסום, כי שטרית חתם בעבר על הסכם עם עוזרת הבית שלו שלפיו הוא ישלם לה 270 אלף שקלים, ובתמורה לכך היא תוותר על טענות שהעלתה נגד משפחתו, בהן גם בדבר הטרדה מינית לכאורה של חבר הכנסת כלפיה.

שאלה על העוזרת? היועץ שם סוף לריאיון, את (חדשות 2)

שטרית: נקי מכל רבב

על פי הפרסום, המשטרה מעולם לא חקרה לעומק את הטענות האלה נגד שטרית שהגיעו לאוזנה. החוקרים שמעו את השמועות על כך, אך העוזרת לא הסכימה מעולם לשתף פעולה - והדיווחים נותרו בגדר שמועות.

הלילה נמסר מלשכת שרת המשפטים כי לבני לבני שוחחה עם שטרית שהתחייב בפניה שהוא מעולם לא הטריד מינית נשים, לרבות במקרה זה. "שרת המשפטים שוחחה עם שטרית גם הערב והוא חזר על כך שלא הטריד מינית וכי הוא מוכן להילחם על חפותו", נמסר מלשכתה.

ח"כ שטרית מסר בתגובה: "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם כאן. המחלוקת שהייתה לנו עם עובדת משק הבית יושבה במסגרת הסכם שאנחנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. אנו מקווים שגל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה".