נתניהו: "הצבעתי לריבלין בשני הסיבובים"

אחרי בחירתו של ריבלין לנשיאות, רה"מ מנסה לעשות הכל כדי לשקם את היחסים עם האיש שלקח לו זמן רב להביע בו תמיכה. נתניהו אף מודה שהוא מבין שעשה טעויות במהלך המרוץ לנשיאות. הנשיא הנבחר מצידו אומר: "החלטנו לשים את קורות העבר מאחורינו"

בקרת נזקים בלשכת ראש הממשלה: אחרי הפארסה של החודשים האחרונים שנסתיימה בבחירתו של ריבלין לנשיאות המדינה, ראש הממשלה מודה שהוא עשה טעויות, גם בניסיון לבטל את מוסד הנשיאות וגם במלחמה במועמד הליכוד הפופולארי. כעת, המאבק הבא של נתניהו הוא לא בדייר הבא בבית הנשיא, אלא המאבק על השליטה במפלגתו שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בליכוד מתקשים לסלוח לנתניהו, יו"ר המפלגה, על המאמצים שלו לפגוע בבחירת הנשיא הטרי. ראש הממשלה ניסה למצוא מועמד שאינו ריבלין עד הרגע האחרון ממש. במחנה ריבלין בליכוד חוגגים: "רוב אדיר של חברי הליכוד רצו בבחירתו של רובי ריבלין", אמר השר סער, מראשי תומכי ריבלין במפלגת השלטון.

אחרי ההצבעה ובחירתו של הנשיא הבא, אומר היום ראש הממשלה שהוא הצביע פעמיים לריבלין, בשני הסיבובים. בפגישה בין נתניהו לריבלין היום, פירט ראש הממשלה את השתלשלות החודשים האחרונים כשהוא מודה בפני הנשיא הבא שהוא עשה טעויות במהלכן. נתניהו אומר שהוא שכח את העבר, אך לא ברור האם ריבלין סלח לראש הממשלה.

"עבודה משותפת למען אזרחי ישראל" (קובי גדעון, לע"מ)
"עברנו הרבה דברים יחד בחיים ואני בטוח שעכשיו נדע לשים את הדברים הפחות טובים בצד", אמר נתניהו בתום הפגישה. "אנחנו מכירים כמה עשורים טובים. שנינו ירושלמים, בנים לפרופסורים שחונכו על תורת ז'בוטינסקי ויש לנו עוד הרבה מהמשותף, כמו קבוצת הכדורגל שלנו. לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל. אני בטוח שנדע לפעול באחריות למען עתידה של מדינת ישראל".

בסביבתו של ריבלין מסרו כי "השניים נועדו ביחידות במשך כשעתיים וליבנו את המחלוקות ששררו ביניהם בעבר. ראש הממשלה והנשיא הנבחר סיכמו כי קורות העבר ייוותרו מאחוריהם". בתום הפגישה אמר ריבלין כי "ראש הממשלה ואנוכי מחויבים בשיתוף פעולה מלא ופורה למען מדינת ישראל והעם בישראל".