נתניהו נפגש עם ריבלין: נדע לשים את הדברים הפחות טובים בצד

רה"מ נועד עם הנשיא הנבחר ובירך אותו על ניצחונו. "אנחנו מכירים כמה עשורים טובים, יש לנו הרבה מהמשותף", אמר נתניהו והבטיח: "לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל, נפעל באחריות למען עתיד המדינה"

פותחים דף חדש? על רקע תמיכתו החלקית של ראש הממשלה במועמד הליכוד לנשיאות ועל רקע מערכת היחסים העכורה בין השניים, נועדו היום (ד') נתניהו וריבלין במעון ראש הממשלה בירושלים לפגישה ראשונה. "עברנו הרבה דברים יחד בחיים ואני בטוח שעכשיו נדע לשים את הדברים הפחות טובים בצד", אמר נתניהו בתום הפגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו בירך את ריבלין על בחירתו לתפקיד הנשיא ה-10 של ישראל. "אנחנו מכירים כמה עשורים טובים", אמר נתניהו. "שנינו ירושלמים, בנים לפרופסורים שחונכו על תורת ז'בוטינסקי ויש לנו עוד הרבה מהמשותף, כמו קבוצת הכדורגל שלנו".

"עבודה משותפת למען אזרחי ישראל" (קובי גדעון, לע"מ)

"לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "אני בטוח שנדע לפעול באחריות למען עתידה של מדינת ישראל".

בסביבתו של ריבלין מסרו כי "השניים נועדו ביחידות במשך כשעתיים וליבנו את המחלוקות ששררו ביניהם בעבר. רה"מ והנשיא הנבחר סיכמו כי קורות העבר ייוותרו מאחוריהם". בתום הפגישה אמר ריבלין כי "ראש הממשלה ואנוכי מחויבים בשיתוף פעולה מלא ופורה למען מדינת ישראל והעם בישראל".

"הרבה כוחות חזקים לא רצו בריבלין"

מוקדם יותר היום התייחס שר הפנים גדעון סער, שהיה מתומכיו הבולטים ביותר של ריבלין, להתנהלות ראש הממשלה נתניהו סביב המרוץ לנשיאות. בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגל"צ אמר סער: "הייתה מערכה לא פשוטה עם הרבה כוחות חזקים שלא רצו בבחירתו של ריבלין".

"כוחות חזקים לא רצו בריבלין" (מרים אלסטר, פלאש 90)

"אנחנו לא עולים חדשים בכנסת והבנו מה קורה בכל שלב ושלב", התייחס סער לעלייתו של שטרית לסיבוב השני ולמפגש ערב הבחירות בין רה"מ ורעייתו לבין בכירי ש"ס דרעי ואטיאס באירוע. "ב-24 השעות האחרונות הבנו שיש כמה גורמים - במחנה המרכז-שמאל, עם סיוע מעוד כמה כיוונים - שהולכים על שטרית".

"כאשר היה נושא עקרוני, עמדתי עליו גם מול עמדת ראש הממשלה, שהייתה בעיניי לא נכונה", הדגיש סער. "מעבר לכך אני לא רוצה לפגוע בראש הממשלה. ביצעתי את מה שהמצפון שלי אמר לי, עמדתי במבחן הזה ואין לי עניין לעסוק בחשבונות".

"עמדת ראש הממשלה הייתה לא נכונה" (פלאש 90)

שר הפנים קרא לחשבון נפש בקרב חברי מפלגתו, בעקבות המחלוקות סביב מועמדותו של ריבלין. "אני מקווה שכולם יתבוננו, ייראו מה קרה פה ויפיקו את הלקחים", אמר סער. "בסופו של דבר התוצאה הייתה עלולה להיות אחרת וזה היה דבר רע מאוד - קודם כל לעם ישראל, וגם לתנועה שלנו".

"לא הלכתי נגד אף אחד", הדגיש סער. "הלכתי בעד ומי שהלך בעד ניצח הבעד היה חזק מהנגד. אמשיך לפעול בדרך שלי. אני מכבד את ראש הממשלה ואין שום קשר בין המערכה הזאת לבין דברים אחרים. אני מקווה ומאמין שראש הממשלה ונשיא המדינה יידעו לעבוד ביחד בשביל המדינה ולהשאיר את התקופה האחרונה מאחורינו".