מתחיל בעבודה: הנשיא הטרי ריבלין ייפגש עם ראש הממשלה

הנשיא הנבחר ראובן (רובי) ריבלין צפוי להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו לפגישת עבודה ראשונה, בה ידונו בהמשך עבודתם המשותפת. אמש, עם שובו לביתו בשכונות יפה נוף הירושלמית, בירכו אותו שכניו על היבחרו. גם הברכות מארה"ב לא איחרו לבוא

לאחר שאמש שב לביתו בשכונה יפה נוף שבירושלים, צפוי הנשיא העשירי של מדינת ישראל ראובן (רובי) ריבלין להתחיל בהכנות לקראת השבעתו לתפקיד החדש. הבוקר (ד') צפוי ריבלין להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישת עבודה ראשונה, בה הם צפויים לדון בהמשך עבודתם המשותפת במסגרת תפקידו החדש של ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש (ג') בטרם נכנס ביתו התייחס ריבלין למערכת היחסים בינו לבין ראש הממשלה נתניהו והדגיש: "אין לי שום דם רע ואין לי שום לב כבד". כשנשאל לגבי תגובתו לנאום הברכה שנשא נתניהו, אמר ריבלין: "הייתי כל כך עסוק בדברים שלי שאני לא צריך להתייחס לדברים של אחרים. נדמה לי שראש הממשלה בירך בצורה הברורה ביותר".

"אין דם רע". ריבלין ונתניהו

ריבלין אף התייחס לעתיד הצפוי לו במסגרת תפקידו החדש. "יש הרבה דברים שצריך לעשות, לפי תכניותיי", אמר. "בוודאי אשמע גם מהנשיא פרס מה המטלות שהוא משאיר לי. בית הנשיא יהפוך לבית העם, למען העם, כי אני מהעם".

תושבי השכונה מחאו כפיים

ריבלין הגיע אמש לביתו שבשכונת יפה נוף בירושלים והתקבל בתשואות רמות על ידי עשרות שכנים שהתגודדו סביב מכוניתו. האבטחה סביב ביתו של ריבלין בירושלים תוגברה ובמקום כבר הוקם ביתן אבטחה.

"הבוקר פגשתם אותי פה כשיצאתי ליום שלא היה יום קל", אמר ריבלין לעשרות העיתונאים שהמתינו לו. "יצאתי עם תקוות, היו תהפוכות, הרגשות כאלה ואחרות, ושמחתי לראות שרחשי הלב של הציבור באו לידי ביטוי בהחלטת נבחרי העם בכנסת. יצאתי מלא תקוות וציפיות וחזרתי עם סיפוק רב".

האבטחה תוגברה (חדשות 2)

הוא אף נשאל האם יישאר לגור בבית הנוכחי או שמא יעבור לבית הנשיא. "נשתדל, אם זה לא יעלה כמו שני בתים, שנישאר גם פה", אמר ריבלין. "מה שיהיה יותר טוב לנו לא יידחק לפני מה שיהיה יותר טוב לציבור". ריבלין בירך בחמימות את נשיא המדינה היוצא שמעון פרס. "לעולם לא אוכל להיכנס לנעליך, אתה אחד מהנשיאים היותר גדולים שקמו לנו", אמר.

אובמה בירך את ריבלין

נשיא ארצות הברית ברק אובמה פרסם ברכה מיוחדת לרגל בחירתו של ריבלין. "בשמי ובשם אזרחי ארצות הברית, אני מברך את ראובן ריבלין לרגל בחירתו כנשיא הבא של ישראל", כתב אובמה.

"במשך יותר משישה עשורים פיתחו ישראל וארה"ב מערכת יחסים ייחודים המבוססת על ערכים דמוקרטיים משותפים, מחויבותנו הבלתי ניתנת לערעור לביטחון ישראל והשותפות שלנו במחקר מדעי ובטכנולוגיה חדשנית", הוסיף אובמה. "לנשיא הנבחר ריבלין רקורד עשיר של שירות ציבורי ואנו מצפים להמשך חיזוק הקשרים בין המדינות תחת כהונתו".

"בעוד הנשיא פרס מתקרב לסוף כהונתו, הוא יכול להביט לאחור על מורשת יוצאת דופן של אומץ, אמונה וחמלה", נכתב בהודעה. "הוא הקדיש את חייו יוצאי הדופן לשלום ואני מצפה בקוצר רוח לארח אותו בוושינגטון בהמשך החודש, אז יקבל את מדליית הזהב של הקונגרס".
דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי התייחסה גם היא אמש לבחירתו של ריבלין לתפקיד הנשיא. "אנו מברכים את מר ריבלין וממתינים לעבוד איתו לאחר שייכנס לתפקיד בחודש יולי".

סאקי נשאלה במסיבת עיתונאים על עמדותיו המדיניות של ריבלין, אך העדיפה שלא להתייחס לדברים. "אינני מתכוונת להגיב על עמדותיו האישיות, אבל ראש הממשלה נתניהו הצהיר על מחויבותו לפתרון שתי המדינות", אמרה.