כשהנשיא העשירי רקד ושר "הופה הולה". צפו

ראובן (רובי) ריבלין ידוע במשך עשרות שנים כאחד האנשים הכי משעשעים בפוליטיקה. לפני 27 שנים, כשעוד היה פוליטיקאי עירוני, נכנס ריבלין לנעליהם של "הבטלנים", דטנר וקושניר, וביצע שיר וריקוד בלתי נשכח לטדי קולק, שהיה אז ראש העיר ירושלים

ראובן (רובי) ריבלין, שנבחר היום לנשיא העשירי של מדינת ישראל, לא תמיד זכה לתדמית ממלכתית - והקטע הבא מוכיח עד כמה: ריבלין, שתמיד היה ידוע בחוש ההומור שלו, היה בשנות ה-80 בסך הכל פוליטיקאי מקומי שחלם להיות יום אחד ראש העיר, ולהחליף את טדי קולק ז"ל המיתולוגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנת 1987, שנה לפני שעבר לפוליטיקה הארצית, השתתף ריבלין במופע מחווה לקולק, למרות שהשניים היו חברים במפלגות מתחרות. באותה שנה ייצגו הבדרנים נתן דטנר ואבי קושניר את ישראל באירוויזיון עם "שיר הבטלנים", שמוכר גם בשם "הופה הולה".

בירושלים החליטו אז לשחזר את השיר, שהיה פופולרי מאוד, עם שני פוליטיקאים מקומיים - עוזי ברעם מהעבודה וריבלין מהליכוד. ריבלין ניצל את ההזדמנות להפגין את כישרונו התיאטרלי: "במהרה בחזרות התברר שהוא רקדן יותר טוב ואני זמר יותר טוב", נזכר היום ברעם.

בימיו כיו"ר בית"ר (באדיבות ערוץ 1)

"כל בוקר קם טדי, חמש-חמש וחצי, בחוץ יש עוד חושך אנחנו ישנים", שרו ריבלין וברעם בחליפות ובמשקפי שמש לקולק שהיה אז בן 76 - רק כשנה יותר מבוגר מגילו של ריבלין כיום. "הופה הופה יום הולדת, וזוהי רק ההתחלה", בירכו בשיר את קולק המחוייך.

בשנת 1988 הוא נכנס לכנסת, אך רק למשך כהונה אחת ואחר כך הודח. ריבלין הצטרף לאחר מכן לתכנית סאטירה בערוץ 2, מתוך הבנה שהופעה בטלוויזיה תחזיר אותו לכנסת. "בן אדם שיש לו חוש הומור, אוהב ספורט ולא לוקח את עצמו ברצינות רבה מדי - טוב שיהיה בבית הנשיא", אמר יאיר ניצני שהשתתף איתו בתכנית בתגובה לבחירתו של ריבלין.

הנשיא החדש הקדיש שיר בתוכנית הלילה

"הצטלמתי היום הרבה יותר ממה שבטהובן כתב תווים", ענה הנשיא הנבחר בהומור האופייני לו, והקדיש את שירו של שמוליק קראוס "רואים רחוק רואים שקוף" בתוכנית הלילה. לדבריו, שיר זה ליווה אותו במהלך תקופות שונות בחייו.

"הימים עד ההשבעה הם חופשה בכפייה עבורי", סיפר הנשיא הטרי הידוע בפעילותו הענפה בוועדות הכנסת השונות. "אני מאוד אוהב לעבוד אבל אולי אנצל זאת לכמה ימי חופשה".

לדברי ריבלין, הפוליטיקה של היום משתנה. "נדמה לי שהיום יותר ויותר חברי כנסת מימין ומשמאל מסתכלים גם על הנושא הערכי והאישי וזה הרחיב את לבי", התייחס לבחירתו. "היום לאו דווקא אנשי ימין הצביעו בעדי, אם כי רבים מהם, אשר אני הולך והלכתי בדרכם אבל היום אני של כולם".

"רבים מאנשי השמאל הצביעו בעדי ואפילו ערבים הצביעו בעדי מתוך מחשבה שאני ראוי לשמש ולהיבחר למשרת הנשיאות", הוסיף בגאווה.

ריבלין שביקש להמשיך ולהתגורר בביתו שבשכונת יפה נוף בירושלים, שיתף את מנחי תוכנית הלילה בדיון שערך עם אנשי היחידה לאבטחת אישים בנושא. "קודם כל רציתי לבחון עלויות - האם בכך שאני לא אהיה בבית הנשיא בלילות זה יעלה את העלויות ויסבך בעניין כזה או אחר את הנושאים שעליהם מופקדים הבחורים הטובים".

"מי שלא יודע לצחוק, לא יודע לעסוק בדברים רציניים"

עם זאת, לא משנה היכן יתגורר הנשיא ה-10 של מדינת ישראל, הוא מבטיח שימשיך לשמור על כושר גופני. "אפילו אם אגור בבית הנשיא, את הג'וגינג שלי אני אעשה ביער ירושלים כי אין מקום יפה ממנו לעשות ג'וגינג", אמר.

על השתתפותו בתוכנית הסאטירה "אין עם מי לדבר", ששודרה לפני כעשרים שנה בערוץ 2, אמר: "מי שלא יודע לצחוק, לא יודע לעסוק בדברים רציניים".