הפסד וניצחון: כשריבלין בכה

לפני שבע שנים הפסיד ראובן (רובי) ריבלין לשמעון פרס בבחירות לנשיאות וריגש כשהכריז בדמעות: "יחי נשיא המדינה, תחי מדינת ישראל". גם היום הוא הזיל דמעות, אבל הפעם משמחה - אחרי הבחירה לתפקיד שרצה זמן רב כל כך. אז והיום - כך זה נראה

זוכה ובוכה: ב-13 ביוני 2007 הפסיד ראובן ריבלין בבחירות לנשיאות המדינה לשמעון פרס, לאחר שפרש בתום הסיבוב הראשון. ריבלין ידע להפסיד בכבוד, ובכה בהכריזו: "יחי נשיא המדינה, תחי מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניגוד למרוץ הצמוד של 2014, ב-2007 הפער היה גדול: 58 קולות לפרס, כמעט רוב מוחלט בסיבוב הראשון, לעומת 37 בלבד לריבלין ו-21 למועמדת מפלגת העבודה קולט אביטל, שפרשה גם היא. "יש הכרעה שלמה המחייבת אותי בלב שלם לפרוש מהמרוץ ולבקש מכל חברי הכנסת לבחור בשמעון פרס", אמר ריבלין הנרגש.

היום ריבלין שוב התרגש ובכה, הפעם משמחה אחרי מרוץ צמוד שעד הרגע האחרון היה הפכפך ביותר. עם עלייתו המפתיעה של מאיר שטרית לסיבוב השני, ריבלין חשש מאוד שקולות חברי הכנסת שהצביעו לדליה איציק ולדליה דורנר יעברו לשטרית. אלא שלבסוף השיג ריבלין את הרוב הדרוש, ודרכו הקשה והארוכה לבית הנשיא הסתיימה בהצלחה.

"אזרחי ישראל, הריני עומד בפניכם נוכח גודל השליחות וכובד האחריות בענווה, ענווה אמיתית של ירושלמי", אמר ריבלין בדמעות. "תחי הדמוקרטיה הישראלית, תחי מדינת ישראל". הפעם, יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין הוא שבירך: "יחי נשיא המדינה!".