פרס לריבלין: "שקול כל אמירה"

הנשיא המכהן שמעון פרס, שעתיד לסיים את תפקידו בעוד מספר שבועות, הצטרף לשורת המברכים ושוחח עם ראובן (רובי) ריבלין זמן קצר לאחר בחירתו לנשיאות. "אתה ראוי לכך", אמר פרס לריבלין והזהיר: "אתה צריך לשקול כל אמירה וכל מעשה"

שיחה נשיאותית: זמן קצר לאחר אירוע הרמת הכוסית לרגל בחירת נשיא ישראל העשירי, ראובן (רובי) ריבלין, התקשר לברך אותו הנשיא המכהן שמעון פרס. "רובי, כבוד הנשיא הבא שנבחר כדת וכדין, אתה ראוי לכך ואני שמח על כך", אמר פרס לריבלין בראשית שיחתם המשותפת בטלפון. "זהו תפקיד שמביא איתו אחריות רבה מאוד, אתה צריך לשקול כל אמירה וכל מעשה, אבל אתה תעשה זאת בהצלחה כי אתה מיסודך אדם חם וטוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש תקופת חפיפה ואני עומד לרשותך מרגע זה והלאה בכל נושא", הבהיר פרס. "אני והצוות שלי נשמח לעשות כל שאפשר כדי להעביר את החפיפה בצורה מכובדת וראויה ואני עושה זאת בנפש חפצה ובלב טוב. אני בתום כהונה של שבע שנים כנשיא מדינה וזוהי זכות ענקית, מאחר שזה שירות לעם. בתפקיד הנשיא אתה לא מושל, אתה משרת. ובעיניי אין דרגה גבוהה מלשרת את העם באמונה, ביושר, בלב טוב ובתקווה עזה - ואתה מצויד בתכונות האלה. אני מאוד שמח להעביר אליך את התפקיד ואני מאחל לך הצלחה, ובטוח שתצליח בכל דרכיך ובעתידך, שיהיה גם בעתידה של מדינת ישראל".

"נכנס לנעליים גדולות". פרס (חדשות 2)

בתום דבריו של פרס, השיב לו ריבלין בדמעות: "כבוד הנשיא, אני מודה לך בשמי ובשם רעייתי נחמה, שהיא בת תנועתך. לא יהיה לי קל להיכנס לתפקיד אחרי כהונתך. עם ישראל צופה לעוד הרבה פעילויות שתעשה למענו ולמען האנושות כולה".

"מדינת ישראל זכתה בנשיא מצוין"

ריבלין זכה לברכות ותמיכה נרחבת מצד חברי הכנסת השונים ומכל קצווי הקשת הפוליטית. "איש הליכוד ואיש המחנה הלאומי נבחר", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה רשמית והוסיף: "אני מצפה לעבוד עמו בשיתוף פעולה".

"איש המחנה הלאומי נבחר". נתניהו וריבלין (חדשות 2)


לברכות הצטרף גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שאמר: "באישיותו ובדרכו מגלם ראובן ריבלין דמות ראויה ביותר לכהן כנשיאה של ישראל, אשר ייצג בכבוד את כלל אזרחי המדינה. הנשיא ריבלין יביא עמו למשכן את ערכיו היהודיים והדמוקרטיים ויהיה גורם חשוב בקשר עם המגזרים השונים, בקירוב לבבות ובמאבק חסר הפשרות באלימות, בשנאת הזרים ובגזענות כלפי כל מי שהוא שונה או אחר. רובי ריבלין כבר הוכיח רגישות ויכולת אנושית נדירה לגעת בכל אדם - ללא הבדל דת, גזע ומין".

השרה ציפי לבני, שמועמד מפלגתה הפסיד בקרב מול ריבלין, בירכה אף היא: "יש לנו נשיא ממלכתי. ניגשתי לריבלין ובירכתי אותו, הוא גם הנשיא שלי. סיכמנו שהקרב האחרון בין שטרית לבינו היה הגון וראוי, שניהם מכבדים זה את זה, אני חושבת שהחיבוק שלהם הראה את זה. היה כאן תהליך בעייתי בחודשים האחרונים, אבל הסיבוב האחרון היה בין מועמדים ראויים".

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שהכריז מבעוד מועד על תמיכה בריבלין, הסתפק בכיתוב: "תחי מדינת ישראל" בעמוד הפייסבוק שלו. לאחר מכן הוסיף: ״ישראל קיבלה נשיא לאומי, ציוני, אוהב ארץ ישראל ואוהב עם ישראל, נשיא שמאמין בזכותו של עם ישראל על ארצו ולא מתבייש לומר זאת. אנחנו תמכנו בו ואנו מאושרים מהתוצאות״.

הח"כים עמדו בתור לסלפי. שטרית, ריבלין ול (פלאש 90)


מסר דומה כתב יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג שהעלה תמונה של ריבלין לעמוד שלו וכתב: "יחי נשיא מדינת ישראל". יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בירך אף הוא: ״רובי הוא האיש הנכון במקום הנכון. יהודי חם שיביא כבוד למדינת ישראל ולעם ישראל״.

ח"כ שלי יחימוביץ', שתמכה בריבלין פומבית, בירכה: "מדינת ישראל זכתה בנשיא מצוין, אשר יחבר בין כל חלקי העם ויעשה זאת בהגינות, בצניעות ובממלכתיות. יש לקח מוסרי חשוב בבחירתו של אדם נקי כפיים ויש לקוות כי מעתה מי שנגועים בשחיתות לא יעזו להתמודד על משרות ציבוריות".