ברכות לנשיא הנבחר ריבלין: "מדינת ישראל זכתה בנשיא מצוין"

רגעים ספורים לאחר ההכרזה על ראובן ריבלין כנשיא המדינה החדש, החל לזרום שצף הברכות. ראש הממשלה איחל לריבלין הצלחה בתפקידו: "מצפה לעבוד איתו בשיתוף פעולה"; שר הביטחון: "רובי כבר הוכיח שאישיותו נדירה"

שלל ברכות לנשיא הנבחר ריבלין (חדשות 2)

יחי נשיא מדינת ישראל החדש: דקות לאחר ההכרזה על ראובן ריבלין כנשיא המדינה הנבחר, החל לזרום שצף הברכות, איחולי ההצלחה, חיבוקי התמיכה והאהדה מקרב השרים, חברי הכנסת ובני משפחתו של ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את ראובן ריבלין על בחירתו לנשיאות. "איש הליכוד ואיש המחנה הלאומי נבחר", כתב נתניהו בהודעה רשמית והוסיף: "אני מצפה לעבוד עמו בשיתוף פעולה".

"איש המחנה הלאומי נבחר". נתניהו וריבלין (חדשות 2)


שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בירך את ריבלין: "באישיותו ובדרכו מגלם ראובן ריבלין דמות ראויה ביותר לכהן כנשיאה של ישראל, אשר ייצג בכבוד את כלל אזרחי המדינה. הנשיא ריבלין יביא עמו למשכן את ערכיו היהודיים והדמוקרטיים ויהיה גורם חשוב בקשר עם המגזרים השונים, בקירוב לבבות ובמאבק חסר הפשרות באלימות, בשנאת הזרים ובגזענות כלפי כל מי שהוא שונה או אחר. רובי ריבלין כבר הוכיח רגישות ויכולת אנושית נדירה לגעת בכל אדם - ללא הבדל דת, גזע ומין".

שר האוצר יאיר לפיד כתב הערב בעמוד הפייסבוק שלו: "יש למדינת ישראל נשיא חדש. ראובן רובי ריבלין, דמוקרט אמיתי, ירושלמי שורשי ואוהד בית״ר מלידה (כי אף אחד לא מושלם)... אין לי ספק שרובי ימלא את תפקיד נשיא המדינה בממלכתיות ובאחריות המתחייבות וייצג את הציבור הישראלי כולו בנאמנות ובכבוד. יחי נשיא מדינת ישראל".

השרה ציפי לבני, שמועמד מפלגתה הפסיד בקרב מול ריבלין, בירכה אף היא: "יש לנו נשיא ממלכתי. ניגשתי לריבלין ובירכתי אותו, הוא גם הנשיא שלי. סיכמנו שהקרב האחרון בין שטרית לבינו היה הגון וראוי, שניהם מכבדים זה את זה, אני חושבת שהחיבוק שלהם הראה את זה. היה כאן תהליך בעייתי בחודשים האחרונים, אבל הסיבוב האחרון היה בין מועמדים ראויים".

יו"ר הכנסת והנשיא הבא (חדשות 2)


שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שהכריז מבעוד מועד על תמיכה בריבלין, הסתפק בכיתוב: "תחי מדינת ישראל" בעמוד הפייסבוק שלו. לאחר מכן הוסיף: ״ישראל קיבלה נשיא לאומי, ציוני, אוהב ארץ ישראל ואוהב עם ישראל, נשיא שמאמין בזכותו של עם ישראל על ארצו ולא מתבייש לומר זאת. אנחנו תמכנו בו ואנו מאושרים מהתוצאות״.

מסר דומה כתב יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג שהעלה תמונה של ריבלין לעמוד שלו וכתב: "יחי נשיא מדינת ישראל". יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בירך אף הוא: ״רובי הוא האיש הנכון במקום הנכון יהודי חם שיביא כבוד למדינת ישראל ולעם ישראל״. 

סלפי נשיאותי. שטרית, ריבלין וליפמן (פלאש 90)


ח"כ שלי יחימוביץ', שתמכה בריבלין פומבית, בירכה: "מדינת ישראל זכתה בנשיא מצוין, אשר יחבר בין כל חלקי העם ויעשה זאת בהגינות, בצניעות ובממלכתיות. יש לקח מוסרי חשוב בבחירתו של אדם נקי כפיים ויש לקוות כי מעתה מי שנגועים בשחיתות לא יעזו להתמודד על משרות ציבוריות".

לברכות הצטרף גם סגן שר החוץ, צחי הנגבי: "לא הגיוני שדווקא בתוך הליכוד יהיו קולות שיביאו לבחירת נשיא שמייצג השקפת עולם אחרת. אני שמח שזו התוצאה. נמנעה מאיתנו מבוכה קשה. ראש הממשלה עשה את הדבר הנכון".

גם ח"כ לשעבר כרמל שאמה-הכהן, שצפוי להיכנס לכנסת במקומו של הנשיא הנבחר שיעבור למשכן הנשיא, שלח את ברכותיו לריבלין וכתב: "יחי הנשיא העשירי".