הבחירות לנשיאות: כרמל שאמה-הכהן ישוב לכנסת

כרמל שאמה-הכהן, שכיהן בכנסת הקודמת כחבר כנסת - החליט לחזור לכנסת, במקום ראובן ריבלין, שנבחר להיות הנשיא הבא. שאמה-הכהן היה במקום ה-32 ברשימת הליכוד-ביתנו ולכן לא נבחר לכנסת. שאמה-הכהן כבר סימן יעד חדש: "יוזמת לפיד רק תעלה את מחירי המע"מ"

כרמל שאמה הכהן (פייסבוק)

בבחירות האחרונות לכנסת, ח"כ לשעבר כרמל שאמה-הכהן מהליכוד לא נכנס לרשימה, והתמודד על תפקיד ראש העיר רמת גן, לא נבחר ומכהן מאז כיו"ר האופוזיציה בעיר. כעת הוא יחזור לכנסת, זאת לאחר שח"כ ראובן ריבלין מפנה לו מקום - ועובר לבית הנשיא. מיד לאחר ההכרעה היום הוא כתב בפייסבוק: "יחי הנשיא העשירי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון ל"מהדורה ראשונה" ציין שאמה-הכהן כי הוא יושבע לתפקיד כבר מחר (ד'), ובכוונתו להיאבק ביוזמת המע"מ של לפיד: "זו טעות, שרק תעלה את מחירי הנדל"ן". "אני מברך את רובי, ושמח שנגמרה הסאגה המביכה הזו, שפגעה באמון הציבור", הוסיף שאמה-הכהן פרשנות על המרוץ?

בשיחה עם חדשות 2 לאחר בחירתו של ריבלין, אמר שאמה-הכהן: "אני מאחל לריבלין בהצלחה. רק על ההתנהגות הממלכתית שלו בשעה שבה הוא חשב שהוא מפסיד וכולם חשבו כך, הוא חיבק את מאיר שטרית כאילו הוא לא האלטרנטיבה וזה היה מרשים".

"אם אחליט לחזור לכנסת זה יהיה ברגשות מעורבים מאד, מצד אחד חזרת היכולת להשפיע ברמה הלאומית כשמצד שני השהיית השליחות המוניציפאלית", הוא כתב אתמול בעמוד הפייסבוק שלו. אם שאמה-הכהן היה מוותר על מקומו, לכנסת היה מושבע הח"כ לשעבר אלכס מילר - מאנשי שר החוץ ליברמן.

הוא הוסיף: "יש לי יותר מתחושה שברמת גן מי שהכי מתפלל ומחזיק אצבעות לריבלין ובקבוק שמפניה במקרר זה לא אני אלא ראש העיר רמת גן".

בין היתר, בכנסת ה-18 הוא כיהן כיושב-ראש ועדת הכלכלה, ויושב-ראש ועדת משנה ליישום מדיניות המקרקעין החדשה במנהל מקרקעי ישראל. בנובמבר 2013 הוא אף זכה באות אביר איכות השלטון.

הח"כ לשעבר יואל חסון שהיה במקום השביעי ברשימת "התנועה", וגם לו היה סיכוי להיכנס שוב לכנסת, לאור עלייתו של ח"כ מאיר שטרית לסיבוב השני, יישאר בביתו.