יומו העצוב של פואד: הצביע לנשיא - כשהוא לא בין המועמדים

על רקע פרשת הכספת והדירה ביפו, שאילצה אותו לפרוש מהמרוץ לנשיאות 4 ימים בלבד לפני הבחירות, ניגש היום ח"כ בנימין בן-אליעזר להצביע במליאת הכנסת. הוא שלשל את הפתק עם הצבעתו לקלפי – כששמו לא היה בין המועמדים

מי שנחשב למועמד מוביל לתפקיד נשיא המדינה עד לפני 4 ימים הצביע - אלא שלצערו, לא עבור עצמו: ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר, שעד סוף השבוע האחרון היה מועמד מפלגת העבודה לנשיאות ונאלץ לפרוש מהמרוץ עקב החשדות נגדו בפרשת הכספת, הגיע למרות הכל למשכן הכנסת - וניצל את זכותו לבחור באחד מחמשת המועמדים הנותרים לתפקיד הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהוקרא שמו, על פי סדר הא"ב, נכנס ח"כ בן-אליעזר אל מאחורי הפרגוד, ונאלץ לבחור שם של מועמד מבין חמישה - כאשר פתקי ההצבעות עם שמו, שכבר הודפסו והוכנו, לא הופיעו שם לאחר פרישתו.

פואד הכניס פתק של מועמד כלשהו - או פתק לבן - למעטפה, ושלשל אותה לקלפי. על פי הערכות שונות, נראה שח"כ בן-אליעזר בחר במועמד מאיר שטרית או בשופטת בדימוס דליה דורנר.

ריבלין מנחם את בן-אליעזר בכנסת, היום (פלאש 90, מרים אלסטר)

600 אלף דולר נמצאו בכספת של בן-אליעזר

אמש המשיכה החקירה בעניינו של בן-אליעזר, זאת לאחר שהחוקרים מצאו כ-600 אלף דולר בכספת של בן-אליעזר בסניף הבנק שלו בירושלים. הוא טוען שרוב הכסף שייך לבנו ונועד לרכישת דירה. בשיחה עם מקורביו הבהיר: "לא נתתי מאומה בתמורה למיליארדר אברהם נניקשווילי".

כשהוא שוטח את גרסתו הסביר בן אליעזר למקורבים מדוע נמצאו בכספת סכומים גדולים מאלו עליהם דיווח בחקירה: "שאלו אותי אם יש לי כספת, אמרתי שכן. שאלו אותי אם אהיה מוכן שיפתחו אותה, אמרתי 'בשמחה' ונתתי את המפתח. 60,000 דולר שייכים לי כמו שדיווחתי. 450,000 דולר זה פיקדון של הבן שלי שנתן לי ואמר: 'תחזיק לי את זה עד שאני אקנה דירה'. למזלי הרע נתפסתי כך, עם הסכום הזה, בכספת. הבן שלי עושה עסקים בארצות הברית".

על הצ'ק שנפדה ב"צ'יינג'" אמר בן אליעזר: "מדובר ב-350,000 דולר שהעביר לי הבן שלי עם מכתב לרכישת הדירה שלי ביפו. הכסף הועבר מארצות הברית ושלחתי לצ'יינג' אדם בשמי באופן מסודר עם תעודת הזהות שלי".

עוד טען השר לשעבר בשיחה עם מקורביו כי לקח מאיש העסקים אברהם נניקשווילי הלוואה, אחרי שלא אושרה לו משכנתה. "לא אישרו לי את המשכנתה בגלל הגיל, אז פגשתי את נניקשווילי, שהוא חבר שלי 15 שנה והוא הציע לי הלוואת גישור בסכום של 400,000 דולר", אמר. "לא הייתה שום תמורה לנניקשווילי. אני מוכן ללכת על זה לכלא".