המועמדים לנשיאות הגיעו למשכן הכנסת: "הקמפיין היה מכוער"

לפני פתיחת ההצבעה לבחירת הנשיא העשירי במשכן הכנסת, הגיעו חמשת המועמדים ליום החגיגי והמרגש שנפתח במשכן. "אני מאחל בהצלחה לכנסת, וגם לי", אמר ח"כ ריבלין. ח"כ שטרית מאמין שסיכוייו לעלות לסיבוב השני גבוהים מאוד. ח"כ לשעבר איציק: "זה סופו של קמפיין מכוער, ייקח זמן לשקם את מה שהיה"

יומם המרגש של חמשת המועמדים לנשיאות נפתח בכנסת: המועמדים הגיעו הבוקר (ג') למשכן, בירכו וגם, כמובן, שאיחלו לעצמם ניצחון בהצבעה על התפקיד המכובד, זאת לאחר לילה ארוך שבו המשיכו במאמץ אחרון להשיג את קולותיהם של חברי הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) פתח את היום בחגיגיות ואיחל ברכות לבביות לעם ישראל ולכנסת. "שיהיה יום מוצלח לכנסת ויום מוצלח לי", אמר.

"קמפיין מכוער". המועמדת דליה איציק (דוברות הכנסת)


ח"כ לשעבר דליה איציק הגיעה אף היא לכנסת והביעה ביטחון בניצחון של אישה במרוץ: "אני נרגשת. מאמינה שהכנסת תעשה היום היסטוריה ותבחר בפעם בראשונה באישה". איציק התייחסה לקמפיין לנשיאות שהתנהל בחודשים האחרונים וכינתה אותו "קמפיין מכוער ביותר".

"בחרתי לנהל קמפיין נקי ולא דיברתי סרה במישהו אחר", אמרה יו"ר הכנסת לשעבר. "אני זוכרת את המקום המכובד של משכן נשיאי ישראל, ייקח זמן לשקם את מה שהיה בחודשים האחרונים".

ח"כ מאיר שטרית (התנועה) המתמודד אף הוא על התפקיד, הגיע הבוקר למשכן לאחר שאמש פעל יחד עם אנשיו בקדחתנות כדי לנסות ולהעביר חברי כנסת נוספים לצד שלו. "אני מאמין שהסיכויים לנצח גבוהים מאוד", אמר שטרית. "בימים האחרונים אנחנו מדברים עם כולם. חלק מחברי הכנסת תומכים, חלק לא, חלקם לא רוצים להגיד כיצד ינהגו, וחלקם אומרים א' ועושים ב".

כשנשאל ח"כ שטרית בנוגע לשאר המתמודדים במרוץ על התפקיד, הוא אמר כי הוא מסרב לדבר בגנותו של מתמודד כזה או אחר. "אינני אומר מילה רעה על אף אחד מהמתמודדים", טען. "כך נהגתי לאורך כל המרוץ, וכך אמשיך לנהוג גם היום".

המועמד דן שכטמן בכנסת, היום (יצחק הררי, פלאש 90)

במי יבחרו חברי הכנסת? "כולם חכמים, כולם נבונים"

לברכות החגיגיות הצטרפה גם השופטת בדימוס דליה דורנר, שהביעה תקווה לפגוש שוב את העיתונאים במהלך היום הארוך הצפוי לחברי הכנסת והמתמודדים. ברכות אופטימיות בבוקרו של היום המרגש באו גם מכיוונו של פרופ' דן שכטמן, שעד כה לא זכה לתמיכתו של אף אחד מחברי הכנסת.

שכטמן מצדו, טען כי הוא מקווה לחזור היום לחיפה, מקום מגוריו, כנשיא. "הרבה ח"כים אמרו לי בארבע עיניים כי הם יתמכו. כמה? נחיה ונראה". כמו יריבו במרוץ ח"כ שטרית, סירב פרופ' שכטמן, זוכה פרס נובל להתייחס לשאלת המועמד הראוי. "כולם חכמים וכולם נבונים, חברי הכנסת הם אלו שייבחרו את הנשיא הראוי".