כך חילצו העיתונאים ברכה מנתניהו לריבלין

יום לפני הבחירות הנשיאות, ראש הממשלה לא איחל בישיבת הסיעה באופן רשמי הצלחה למועמד מטעם הליכוד ח"כ רובי ריבלין. אחד העיתונאים לחץ וחילץ מנתניהו חצי משפט. "איחלתי לו לפני רגע", סינן נתניהו. המועמד מטעם הליכוד נשא דברים בפני חברי הסיעה: "מעולם לא עזבתי מול שום פיתוי או אתנן"

אם התמיכה לא תגיע לריבלין - ריבלין יגיע לתמיכה: ערב הבחירות לנשיאות אפשר היה לצפות שראש הממשלה ינצל את ישיבת סיעתו כדי לברך ולאחל הצלחה באופן פומבי למועמד הסיעה לתפקיד, בו הביע בסופו של דבר תמיכה. אבל בצהריים במשכן הכנסת זה נראה עקום במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הח"כ המועמד לנשיאות ניגש מיוזמתו במהלך ישיבת סיעת הליכוד  לראש הממשלה בנימין נתניהו ולחץ את ידו. לאחר מכן, הישיבה המשיכה כרגיל עד שאחד הכתבים פנה אל נתניהו ושאל: "אתה רוצה לאחל הצלחה למר ריבלין?", נתניהו נראה מעט מופתע והשיב במהירות: "אכן, איחלתי לו לפני רגע".

במהלך הישיבה נשא ריבלין דברים בפני חבריו לסיעה. "נולדתי לתנועת החירות, ומעולם לא עזבתי את התנועה מול שום פיתוי או אתנן", אמר. "מחר יכולה להיות שעתי הגדולה, אבל גם שעתה הגדולה של התנועה הזו כאשר אחד מבניה ייבחר לנשיא המדינה של כולם".

כשבועיים לפני הבחירות לנשיאות, למרות התנגדותו הנמשכת ואחרי ניסיונות לגייס את דוד לוי כמועמד מטעם הליכוד, ראש הממשלה התקשר לחבר הכנסת רובי ריבלין, והודיע לו כי הוא תומך בו במרוץ לנשיאות. ריבלין הודה לנתניהו על הדברים.

"עברנו הרבה ימים בחיינו, דברים יפים יותר ופחות - אנחנו מקווים שנעבור ימים טובים יותר", אמר נתניהו לריבלין בשיחת הטלפון. ראש הממשלה ציין כי המתין לראות את רשימת המועמדים הסופית במרוץ לנשיאות. "כראש ממשלה ויו"ר הליכוד אני מודיע על תמיכה במועמדות שלך", הבהיר בפניו.

שבוע קודם להודעת התמיכה המפתיעה רמז שר בכיר ששוחח עם נתניהו כי מאחורי הקושי של נתניהו לתמוך בריבלין עמדה רעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו. "ברור שהמניעים פה לא ענייניים", טען השר. "יש עליו לחץ משפחתי שלא לתמוך במועמד היחיד ממפלגתו".