פרופ' שכטמן: "אם לא אבחר לנשיא, אשקול להקים מפלגת מרכז"

יום לפני הבחירות לנשיאות, כינס פרופ' דן שכטמן מסיבת עיתונאים בה דיבר בעיקר על עתידו הפוליטי במקרה שלא ייכנס לבית הנשיא: "אם לא אבחר מחר לנשיא, אשקול הקמת מפלגה". שכטמן מסר כי הוא שוקל לחבור לשר לשעבר משה כחלון, שהכריז על חזרתו לפוליטיקה. על הבחירות לנשיאות אמר: "בטוח שאעלה לסיבוב השני"

אם לא נשיא, אז ח"כ? פרופ' שכטמן (פלאש 90)

אם לא כנשיא, נקבל את זוכה הנובל כחבר כנסת או שר? פרופ' דן שכטמן, שיתמודד מחר לנשיאות המדינה, ערך היום (ב') מסיבת עיתונאים בה התייחס לסיכוייו במרוץ לנשיאות המדינה - וגם לעתידו הפוליטי, במידה ולא ייכנס למשכן נשיאי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באשר לסיכוייו במרוץ מול ארבעת המועמדים האחרים, הביע שכטמן ביטחון שיעלה לסיבוב השני. לטענתו, הוא זוכה לתמיכה גדולה לא רק בציבור - אלא גם בקרב חברי כנסת.

ומה יקרה אם ייכשל במאמציו להיבחר לנשיא המדינה? הפרופסור זוכה הנובל בכימיה מתכנן להישאר חלק מהעולם הפוליטי. "במידה ואפסיד, אשקול להקים מפלגת מרכז. אינני פוסל חבירה לשר לשעבר משה כחלון", אמר.

מסקר מיוחד למהדורה המרכזית אמש, עולה כי הפרופ' שכטמן פופולרי למדי בקרב הציבור הרחב - זאת בכל האמור לבחירתו לתפקיד נשיא המדינה. שכטמן הגיע למקום השני בסקר, בפער של 9% מהמועמד שהגיע למקום הראשון עם 32 אחוזי תמיכה - ח"כ ראובן (רובי) ריבלין.