דליה איציק חושפת: כך רכשתי את דירותיי

לאחר שח"כ בנימין בן אליעזר פרש מהמרוץ לנשיאות בעקבות חשד שקיבל שוחד למימון דירתו, השרה לשעבר דליה איציק, מועמדת נוספת מתעמתת עם טענות דומות. "כל חיי עבדתי", טענה בפוסט שבו חשפה את מקור המימון של שתיים משלוש הדירות שברשותה

"עבדתי כל חיי", דליה איציק (פלאש 90)

הקרב על הנשיאות מגיע לישורת האחרונה: לאחר שח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר הודיע אתמול על פרישה מהמרוץ בעקבות החשד שקיבל שוחד שבאמצעותו מימן את דירת היוקרה שרכש, דליה איציק, מועמדת נוספת מתעמתת עם טענות דומות ודוחה אותן מכל וכל. "חשוב לי שתדעו", כתבה איציק בעמוד הפייסבוק שלה, "עבדתי כל חיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצהרת ההון המלאה של דליה איציק

לטענת השרה לשעבר, המתמודדת לבחירות לנשיאות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב, נשיא צריך לפעול בשקיפות ולהוות דוגמה, ולכן הנחתה את רואה החשבון הפרטי שלה להכין הצהרת הון מעודכנת שאותה תפרסם במלואה. "אני קוראת לכל המועמדים להצטרף אלי ולפרסם את הצהרת ההון שלהם ואת הצהרת הבריאות שלהם בהקדם האפשרי", הדגישה איציק.

ביממה האחרונה, מאז התפוצצה הבדיקה המתנהלת נגד ח"כ בן אליעזר, נשמעו קולות הקוראים לבדוק גם את מקורות המימון של דירה שרכשה לאחרונה איציק בגן העיר בתל אביב, היקרה מבין שלוש דירות שברשותה. "עד להשלמת הנייר הפורמלי, חשוב לי שתדעו שעבדתי כל חיי. כבר בכיתה ד' התחלתי לעזור בכלכלת המשפחה (כיוון שאמי נאלצה לפרנס את שמונת הילדים בעצמה), דרך היותי מורה ועד לתפקידים ציבוריים בכירים בעירית ירושלים, בכנסת ובממשלה ב-26 השנים האחרונות".

איציק החלה לפרט את מקורות המימון עבור שתיים מתוך שלוש הדירות שהיא מחזיקה: "בעלי ואני חיים עשרות שנים בדירה צנועה בירושלים. בשנת 2009 רכשנו דירת קטנה ב-923 אלף שקל בעיר, מכסף שפדיתי מקרן ההשתלמות בניהול פסגות שלי ושל בעלי. בשנה שעברה החלטנו למכור אותה, כדי להשתמש בכסף הזה לרכישת דירה בת"א. כדי לבצע את הקניה, השתמשנו ב-500 אלף שקל שקיבלנו מאביו של בעלי אשר מכר דירה, תיקון בהפרשות פנסיה בגובה 450 אלף שקל, בהלוואה שלקחתי מאחי (כ-750 אלף שקל) ובכל החסכונות של בעלי ושלי (בסביבות מיליון שקל) שחסכנו כל חיינו".

לאחר מכן לקחנו מבנק לאומי (סניף רמת גן) משכנתא של 1.9 מיליון, שחלקה יוחזר כאשר נשלים את מכירת הדירה בירושלים (הדירה נמצאת בשלבי מכירה סופיים). כל המסמכים הרלוונטיים יימסרו כמובן במסגרת הצהרת ההון. זהו כל הסיפור", סיכמה איציק בתקווה שהחשיפה תוריד מעליה את הטענות האחרונות. "כמו רבים מבני דורי אשר עבדו קשה, הגענו ליציבות כלכלית יחסית. אולם העושר הכספי (לא שיש רע בכך) לא עניין אותי, אלא המשך השליחות הציבורית לאורך עשרות שנים".

המועמד לא השתנה, אדלשטיין (פלאש 90)

אדלשטיין הודיע: הבחירות יתקיימו כמתוכנן

היום (א') הודיע יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, כי הבחירות לנשיאות המדינה לא יידחו אלא יתקיימו ביום ג', כפי שנקבע מראש. אדלשטיין נועד הבוקר עם היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון לאחר פרישתו הדרמטית בן-אליעזר אתמול בעקבות החשדות נגדו ולאחר הפגישה הוא פנה להתייעצויות עם ראשי הסיעות בכנסת, אך לבסוף החליט להשאיר את תאריך הבחירות על כנו.

אדלשטיין אמר לקראת הדיון עם היועץ המשפטי כי ביממה האחרונה הוא קיבל פניות רבות מחברי כנסת ומשפטנים שהשמיעו באוזניו עצות רבות ובהן הצעות לדחות את הבחירות: "האווירה הקשה שממשיכה ואופפת את המירוץ מעוררת חוסר שביעות רצון מהתהליך ומטילה צל כבד על המתמודדים ועל הכנסת. האזרח מס' 1 צריך להיות מס' 1 בניקיון כפיו, באמינותו ובמוסריותו ולהגיע לתפקיד נשיא המדינה בדרך הישרה והנקייה ביותר. עלינו מוטלת חובה לעשות הכול שכך אכן יהיה".

"לצערי הרב, לא ניתן להתכחש לכך שבאווירה הקיימת הבחירות שתתקיימנה לנשיאות תהיינה נטולות כל מימד של חגיגיות ומכובדות - כפי שהן אמורות להיות. אך עם זאת, בחשש כבד מצפונות העתיד, החלטתי להשאיר את תאריך הבחירות המקורי על כנו", אמר אדלשטיין.