המועמדים לנשיאות מסבירים: למה דווקא הם?

שלושה ימים לפני הבחירות לנשיאות שמהן פרש היום ח"כ בן אליעזר, התייצבו המועמדים הנותרים וניסו לשכנע מדוע הם ורק הם ראויים לתפקיד. למי אתם מאמינים?

לאחר שח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר הודיע היום (שבת) על פרישתו מההתמודדות בשל החקירה נגדו, התייצבו המועמדים הנותרים על מנת להסביר - לאזרחים וגם לחברי הכנסת - מדוע כדאי לבחור דווקא בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמשת המועמדים הנותרים - הח"כים המכהנים מאיר שטרית וראובן (רובי) ריבלין, הח"כית לשעבר דליה איציק, השופטת דליה דורנר ופרופ' דן שכטמן - פנו לציבור בתכנית "פגוש את העיתונות" על מנת לגייס להם תמיכה בציבור לקראת הבחירות ביום שלישי הקרוב. 

ח"כ מאיר שטרית (יונתן סינדל, פלאש 90)

שטרית, מועמד התנועה לתפקיד, ציין כי עלה לארץ בגיל עשר "בתקופת המעברות, ועברתי קליטה לא קלה. חרף הקשיים זכיתי להיות ראש העיר, ח"כ ושר. הגעתי לכל מקום לא בחסד אלא בזכות".

"אני מכיר את כל חלקי החברה בישראל - אני מכיר את העוני על עצמי ועל בשרי, הייתי בכל מקום בארץ וטיפלתי ברוב הבעיות", הוסיף שטרית, שהצהיר כי ברצונו להתמודד כנשיא עם הנושאים החברתיים, שאותם הוא מכיר באופן אישי.

ח"כ ראובן רובי ריבלין (פלאש 90, מרים אלשטר)

ריבלין, שמתמודד זו הפעם השנייה, הביע אמון ביכולותיו: "אם לא הייתי חושב ובטוח שאני יכול למלא את תפקיד הנשיא, לא הייתיי מגיש את מועמדותי. אני מרגיש כפי שמרגיש רוב הציבור בישראל - אני אהוד על כולם, ורחשי הלב של הציבור הם 'קול המון כקול שדי'".

יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק (פייסבוק)

דליה איציק, ששואפת לחזור לבית הנשיא בו כיהנה כממלאת מקום הנשיא, אמרה כי היא "יכולה להביא את ניסיון החיים שצברתי - אני מכירה את כל גווניה ומורכבותה של החברה בישראל, ואני מאמינה באמונה שלמה שהחום הרגשי ותבונת השכל והלב יעמדו לי כדי שאוכל למלא את התפקיד בהצלחה".

פרופ' שכטמן בעת הגשת המועמדות (פייסבוק)

פרופ' דן שכטמן טען כי הוא מתאים בשל חזונו ומעמדו בעולם: "אני יכול לייצג את אזרחי ישראל בכבוד בארץ וגם בעולם, נשיא שאזרחי ישראל יהיו גאים בו וכזה שמשנה את הדימוי השלילי של ישראל".

שכטמן, זוכה פרס הנובל שרוצה לשחזר את צעדי הנשיא אפרים קציר מהמדע לפוליטיקה, אמר כי "בשנתיים האחרונות פגשתי עשרה נשיאי מדינות, נתתי מאה הרצאות בשנה ואני עושה את זה נפלא".

השופטת בדימוס דליה דורנר (מאקו)

השופטת בדימוס דליה דורנר ציינה את עברה ואת ניסיון החיים שלה: "ילדה מטורקיה שגדלה במוסד ושירתה בצה"ל במשך עשרות שנים". כמו כן הדגישה דורנר את עברה כשופטת בבית המשפט העליון, שבפסיקותיה עסקה "באיזון בין אינטרסים ביטחוניים לבין זכויות האדם שרציתי לקדם".

"בנוסף, באמצעות השם שלי בעולם והקשרים הבינלאומיים שלי, אוכל להציג את פניה היפים של מדינת ישראל וגם יאמינו לי", הוסיפה.