ח"כ מצנע: "התנועה צריכה לפרוש מהממשלה"

התבטאות חריגה של ח"כ עמרם מצנע, הקורא ליו"ר מפלגתו, השרה ציפי לבני, לפרוש מהקואליציה. "אני מקווה שזה יפיל את ממשלת נתניהו", אמר מס' 2 במפלגת התנועה בהתייחסותו לכישלון המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים

מצנע, ארכיון (אקדמית גורדון)

ח"כ עמרם מצנע משנה כיוון: לאחר שבשבועות האחרונים הוא היה משוכנע שנוכחותה של מפלגת התנועה בקואליציה מרסנת את מפלגת הבית היהודי, מס' 2 במפלגתה של ציפי לבני טוען היום (שבת) אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התנועה צריכה לפרוש מהממשלה", אמר מצנע באירוע שבתרבות בכפר סבא. "אעשה הכל לשכנע את חבריי לפרוש, ואני מקווה שזה יפיל את ממשלת נתניהו".

במהלך דבריו הפגין מצנע ביקורת ישירה ואישית גם כלפי ראש הממשלה. "אני לא מאמין עוד לנתניהו שהוא רוצה להגיע להסדר עם הפלסטינים".

ייפרדו דרכיהם בקרוב? לבני ונתניהו (חדשות 2)

רק לפני פחות מחודש התבטא מצנע באופן אחר לחלוטין. בריאיון לגלי צה"ל הוא התייחס לקולות שקראו לו, בתור הסמן השמאלי במפלגה, לפרוש מהקואליציה, והבהיר כי ימשיך לתמוך בקיום דיאלוג עם הצד השני. "התנועה לא תניח ולו לרגע אחד את הסיכוי והאפשרות שנוכל לחזור חזרה לשיחות כדי להגיע להסכם עם הפלסטינים", הדגיש מצנע.

הוא האשים כבר אז את מפלגתו של השר נפתלי בנט בכישלון המשא ומתן: "הבית היהודי לא מפספס אפילו רגע אחד כדי לטרפד את האינטרסים החיוניים של ישראל". לדבריו, התנהלות חברי הכנסת מהבית היהודי נועדה לפגוע גם בקשר האסטרטגי של ישראל עם ארה"ב.