"ח"כים בעבודה קוראים להתנער מפואד"

עוד טרם פורסמו ממצאי החקירה וחברי כנסת במפלגתו של בן אליעזר כבר קוראים להתנער מתמיכה במועמדותו במסגרת הבחירות לנשיאות. אל מול הסערה הדגיש יו"ר האופוזיציה בריאיון ל"אולפן שישי" כי הוא ניצב לצידו של בן אליעזר: "אני לא תליין והחלטנו לתמוך בפואד"

אחרי חקירתו של בן-אליעזר עולים קולות במפלגת העבודה הקוראים כבר עכשיו להתנער ממועמדתו של חבר הכנסת מהמפלגה לנשיאות. אין זה בלתי נמנע כי לאחר הביקור הבא של בן אליעזר במשטרה הוא יחליט להסיר את מועמדותו בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אל מול כל זאת בחר יו"ר העבודה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג להתייצב לצדו של המועמד מטעם המפלגה והבהיר, בריאיון ל"אולפן שישי", כי לא יקבל החלטה בנושא טרם הודעתו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על ממצאי החקירה הצפויה ביום ראשון.

"אני לא שופט, אני לא חוקר, אני לא תליין ואני לא פוסק בדין - אני מנהיג של מפלגה ואנחנו החלטנו לתמוך בפואד בגלל הזכויות שלו בקרב עם ישראל. לאור ההתפתחויות נתכנס ונדון בתחילת השבוע", הדגיש הרצוג.

הוא סיפר כי שוחח עם פואד מיד אחרי שיצא מהחקירה בצהריים. "הוא תיאר את המצב, נשמע רגוע ואמר שיש בידיו אסמכתאות לטענות ולראיות שהועלו כלפיו", אמר יו"ר העבודה. "באופן טבעי הופתעתי ואמרתי לו שאני מקווה שהוא ייצא כמה שיותר מהר. הכי פופוליסטי מצידי היה לזרוק את פואד לשולי הדרך. אני לא מתנהג ככה. אני מתייחס לבן אדם כבן אדם".

כשנשאל מדוע לא ביקש הבהרות מחבר המפלגה באשר לפנטהאוז של בן אליעזר עוד קודם לחקירה הסביר: "כשהדברים הללו עלו על הבית ביפו ואפילו כשארץ נהדרת עלו עם זה שוחחתי עם פואד, הוא לא אדם טיפש הוא 60 שנה בחיים ציבוריים הוא אדם נבון מאוד והוא ענה בצורה שהניחה את דעתי, שיש לו אסמכתאות והסברים לכל דבר".