בן אליעזר לקראת הבחירות לנשיאות: "מצפה לכם הפתעה"

הקרב לנשיאות המדינה מתחמם, ולאחר שחברת מפלגתו הכריזה על תמיכתה דווקא ביריבו למרוץ, ח"כ בנימין בן אליעזר משוכנע כי הדבר לא יפגע בסיכוייו. "זו זכותה הדמוקרטית, היא גם לא תמכה בפרס", אמר פואד. "חכו ליום שלישי". ח"כ מאיר שטרית מפגין גם הוא ביטחון: "אנצח כל מועמד בסיבוב השני"

מפגין ביטחון, בן אליעזר (חדשות 2)

שבוע לפני שהקרב לנשיאות יוצא לדרך - המועמדים הסופיים במרוץ פועלים מאחורי הקלעים בשיא המרץ, נפגשים עם חברי כנסת ומנסים לשכנע אותם לתמוך בהם ברגע האמת, שבו יעמדו מאחורי הפרגוד שיוצב במשכן הכנסת ויצטרכו לשלשל את הפתק הנושא את שמו של אחד המועמדים לקלפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מהמועמדים הוא ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, שאתמול ספג מהלומה פוליטית מח"כ שלי יחימוביץ' שהודיעה פומבית על תמיכה בח"כ ראובן ריבלין מהליכוד. בשיחה עם חדשות 2 Online הודף בן אליעזר את חשיבות תמיכתה הפומבית של חברת מפלגתו דווקא ביריבו במרוץ. "זה פוגע בה ולא בי", טען בן אליעזר.

אתמול פרסמה יחימוביץ' סטטוס בעמוד הפייסבוק שלה שבו הביעה את תמיכתה בריבלין. "כי הוא ראוי, כי הוא בן אדם, כי הוא ישר ונקי כפיים, כי הוא צנוע בהליכותיו האישיות וממלכתי באמת בחשיבתו ובהתנהגותו - כי הוא דמוקרט לתפארת", כתבה יחימוביץ'. בתגובה לדברים, אמר היום בן אליעזר כי "גם בפעם האחרונה שלי תמכה ברובי ולא בשמעון פרס - זו זכותה הדמוקרטית".

ריבלין מגיש את מועמדותו (חדשות 2)

תמיכה עקיפה מליברמן?

לאחר שריבלין זכה לתמיכה מפתיעה מצד יריבו מבית, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נראה היה כי דרכו לנשיאות סלולה, אך בן אליעזר סבור שהקרב עוד רחוק מלהסתיים. "אנחנו נמצאים בעיצומו של המרוץ - תחכו ליום שלישי ותהיה לכם הפתעה", הוא אמר בביטחון רב.

הביטחון ששואב פואד, ייתכן שנובע מהודעות של שר החוץ אביגדור ליברמן, שבתום ישיבת הממשלה השבועית אמר כי יעניק חופש הצבעה לחברי סיעת ישראל ביתנו בבחירות לנשיאות המדינה. בכך דחה ליברמן את הדיווחים כי יורה על משמעת סיעתית לטובת בחירת דליה איציק לתפקיד. במטה של בן אליעזר הביעו שביעות רצון מהמהלך, שמשפר את סיכוייו להיבחר, לאחר שליברמן הבהיר כי לא יתמוך במועמדתו של ריבלין.

"אנצח בסיבוב השני", שטרית (חדשות 2)

שטרית: "אנצח כל מועמד בסיבוב השני"

ח"כ מאיר שטרית, מועמד התנועה לנשיאות, סיפר גם הוא על הרגעים האחרונים לפני הרגע הגדול. "אלה מפגשים אין סופיים, נפגשתי עם כל הסיעות של הבית ופגישות אישיות עם רבים מהח"כים", הבהיר שטרית. "ההרגשה היא טובה ואני מקווה לקבל תמיכה לפחות מנציג אחד מכל מפלגה יותר או פחות".

ח"כ שטרית הביע תקווה כי יצליח להגיע לסיבוב השני, דבר שלדבריו יבטיח את ניצחונו. "אני לא רואה מישהו שיצליח להתמודד מולי בסיבוב השני. אני אנצח את ריבלין מסיבה פשוטה: איתי יהיו כל יש עתיד שזה 15 ח"כים, כל ש"ס, התנועה קצת מהליכוד וכל השמאל", הדגיש שטרית.