שטייניץ משיב ליעלון: "שיח עלוב של גן ילדים"

אחרי שבסביבתו של שר הביטחון כינו אותו "חפרן", בשל הביקורת שמתח על ההתנהלות סביב תקציב הביטחון, ואחרי הנזיפה של נתניהו, התייצב השר לענייני מודיעין להסביר. "כל עוד לא קראו לי משיחי", זה בסדר עקץ שטייניץ את יעלון ואמר כי הוא נמצא ברשימה מכובדת

אחרי הנזיפה של נתניהו על חילופי הדברים עם יעלון, השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ התייחס היום (א') בריאיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי" לחילופי המהלומות וסיפר כי הופתע מדברי מקורביו של שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראש הממשלה ביקש משנינו היום להנמיך את הלהבות ובוודאי להימנע מגידופים אישיים", אמר שטייניץ. "אני מסכים איתו לחלוטין". ולמרות זאת, הוא בחר במילים לא פחות קשות בהמשך דבריו. "זה שיח עלוב של גן ילדים", אמר.

שטייניץ הוסיף ו"עקץ" את יעלון ואמר כי הוא נמנה על רשימה מכובדת שזכו לאמירות קשות מצדו של שר הביטחון. "חברים ברשימה גם ג'ון קרי, גלעד ארדן ואחרים", אמר. "כל עוד לא קראו לי 'משיחי', זה בסדר, אני יכול לספוג את זה".

שטייניץ שב ומתח ביקורת על התנהלותם של בכירי מערכת הביטחון בקרב על התקציב. "לא יכול להיות שכל פעם שמישהו שואל שאלות לגבי התנהלות מערכת הביטחון הוא נתקל במסכת של גידופים, או הופכים אותו לאויב צה"ל והחיילים", טען. "זה לא צריך להיות כך".

נזף בשרים. נתניהו, ארכיון (רויטרס)

שטייניץ הדגיש כי לא הביע דעתו על תקציב הביטחון, אלא על אופן ההתנהלות בדיון סביבו. "את העניינים של התקציב, כולל ההודעות המוזרות הללו, צריך לנהל בפנים", קבע. "עם המון כבוד והערכה למערכת הביטחון, אני מתנגד להשתלחות אישית ולכן גם לא אגיב על הדברים שנאמרו. נדמה לי שגם שר הביטחון הגזים קצת".

"תנחומינו על החפירות של שטייניץ"

אתמול, אחרי שהשר לענייני מודיעין שטנייניץ האשים את ראשי מערכת הביטחון "בתרגילים כדי להשפיע על תקציב המדינה", בסביבתו של שר הביטחון השיבו אש. "תנחומינו לקהל שנאלץ לסבול את חפירותיו", אמר גורם המקורב ליעלון.

"יש גבול לכל תעלול", ציינו בסביבת יעלון וקראו לו לבחון את התנהלותו שלו. "היינו ממליצים לשר שיבחן קודם את מספר הנסיעות המופרך שלו לחו"ל לפני שהוא מטיף לאחרים על חסכונות".

הבוקר הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו בתקיפות לחילופי הדברים וקרא לשרים "להפסיק עם ההתקפות האישיות". במהלך ישיבת "שרינו" של הליכוד פנה נתניהו ליעלון ושטייניץ וגער בהם על התבטאויותיהם: "תתאפקו, מה פתאום כל ההודעות הפומביות וההכפשות הפוגעניות האלה", אמר. "זה מיותר ויש פורומים מתאימים לדון בנושאים האלה".

גורמים שנכחו בישיבה אומרים כי נתניהו אמר לשטייניץ: "מה אתה מתערב בעניין תקציב הביטחון? זה לא עניינך. זה עניין בין הביטחון לאוצר וביני. אלו שני נושאים חשובים, ביטחון וכלכלה, וששום שר לא יתערב בזה".