ליברמן: חופש הצבעה לישראל ביתנו בבחירות לנשיאות

שר החוץ הודיע כי יאפשר חופש הצבעה בסיעתו בבחירות לנשיאות, ושב והדגיש כי לא יתמוך בריבלין. "כל אחד יעשה מה שהוא מבין", אמר ליברמן, "אני יודע במי אני לא אבחר, אבל עדיין לא יודע במי אתמוך". במטה של ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר בירכו על המהלך

היו"ר לא תומך בריבלין - במי יתמכו שאר חברי הסיעה? בימים האחרונים דווח כי יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ אביגדור ליברמן יורה על משמעת סיעתית בבחירות לנשיאות וינחה את חברי הכנסת לבחור בדליה איציק. היום (א') דחה ליברמן את הדיווחים, והודיע כי יעניק חופש הצבעה לחברי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן שב והבהיר בפתח ישיבת הממשלה כי לא יתמוך בריבלין, בשל התנגדותו להתנהלותו כשהיה יו"ר הכנסת. "כל אחד יעשה מה שהוא מבין", אמר ליברמן. "אני יודע במי אני לא אבחר, אבל עדיין לא יודע במי אתמוך".

למרות שהמהלך יכול לחזק את ח"כ ריבלין, מכיוון שח"כים מישראל ביתנו יוכלו לבחור בו מבלי להמרות את פיו של ליברמן, דווקא יריבו של ריבלין שמח על הודעת ליברמן. במטה של ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר הביעו שביעות רצון מהמהלך, שעשוי לאפשר את תמיכת חברי הכנסת במועמד השמאל.

לא יקבל את תמיכת שר החוץ, ריבלין (יצחק הררי, פלאש 90)

נתניהו לריבלין: אתמוך בך

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה כי למרות התנגדותו הנמשכת ואחרי הניסיונות לגייס את דוד לוי כמועמד מטעם הליכוד שכשלו, ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנע והודיע לח"כ ריבלין כי יתמוך בו במרוץ לנשיאות. 

נתניהו התקשר ביום רביעי האחרון במפתיע לריבלין ואמר לו: "עברנו הרבה ימים בחיינו, דברים יפים יותר ופחות. אנחנו מקווים שנעבור ימים טובים יותר". ראש הממשלה ציין כי המתין לראות את רשימת המועמדים הסופית במרוץ לנשיאות בטרם החלטתו. "כראש ממשלה ויו"ר הליכוד אני מודיע על תמיכה במועמדות שלך", הצהיר נתניהו. ריבלין הודה לנתניהו על הדברים: "זו תחנה חשובה בדרך לתפקיד שאני חפץ בו", אמר ריבלין לחדשות 2 לאחר השיחה.

ליברמן הודיע זמן קצר לאחר מכן כי אינו מתכוון לתמוך בריבלין לנשיאות, וזאת למרות שהתחייב לתמוך בכל מועמד של ראש הממשלה. לדבריו מקורביו, הוא לא יתמוך בריבלין כתגובה לכך שהמהלך נעשה ללא תיאום עמו.

ריבלין יתמודד בבחירות נגד חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר, פרופסור דן שכטמן, השופטת בדימוס דליה דורנר, חבר הכנסת מאיר שטרית ויושבת ראש הכנסת לשעבר דליה איציק. כל המועמדים כבר אספו והגישו את 10 החתימות הדרושות כדי להתמודד.